Yeni Inari’de Omakese Deneyimi

Sevgili Doymak Yok okuru, gel sana harika bir haber vereyim. Hani şu Inari var ya daha önce pek beğendiğimiz, Doymak Yok’un İstanbul’daki Favorileri listesine de eklediğimiz; işte o, geçen aylarda kapsamlı bir tadilattan geçti. Ve bu tadilatta mobilyalarını yenilemekle kalmadı. Tam anlamıyla kabuk değiştirerek konseptini ve menüsünü de yeniledi. Biz de bunu ilk deneyenlerden olmak istedik.

İçeri girdiğiniz anda bambaşka bir atmosfere adımınızı atıyorsunuz. Mekanın eski halini bilenler, gerçekleştirilen olağanüstü dönüşüme şaşırabilir. Inari şimdi çok daha ferah ve sizi uzaklara götüren bir havaya bürünmüş. Burada bulunmak gerçek bir keyif haline gelmiş. Hangi mimarlık firmasıyla çalıştılar acaba?

Servis eskisinden de iyi. Şimdi masanıza servis edilen her şey için daha da ayrıntılı ama tam dozunda bilgi alıyorsunuz. Kabul etmeliyim ki biz gittiğimizde mekan boştu. Sadece iki masayla ilgileniyorlardı. Ama yaşadığım servis deneyimi üzerinden konuşmalıyım; tümüyle sorunsuz. Kendinizi restoranın deneyimli ellerine teslim edebilirsiniz.

Biz de aynen öyle yaptık. Kendimizi Şefimiz Barlas Günebak’ın maharetli ellerine teslim etmek istediğimizi belirttik. Ve şov başladı.

Instagram hesabımızı da takip edin, e mi?

Bu yazıyı çok uzatıp şişirmek istemiyorum. Ancak yediğimiz her şeye ayrı ayrı bayıldığımızı belirtmeliyim. Özellikle Mısır Tempura, Mercan Carpaccio, Fuji Roll ve Kirohana Roll bizim için günün yıldızlarıydı. İstanbul’daki Suşi restoranları genellikle bir iki türde başarılı olurken Inari’nin farklı sınıflardaki tüm yemekleri dört dörtlük dengeli lezzet patlamalarıyla çıkarabilmiş olmasını takdir etmem gerek.

Ama daha da çok takdir ettiğim konu, restoranın yaptığı sıçrama. Bir mekanın çizgisini bu kadar kısa sürede bu kadar yükseğe taşıdığına nadiren tanık olursunuz. Inari Sushi Omakese bu noktada yalnızca mutfağıyla değil, işletmeciliğiyle de örnek alınacak bir performans sergiliyor. Daha önce çok iyi bulduğumuz bir mekandan, bugün mükemmel bulduğumuz bir mekana evriliyor.

Sözün özü, Inari bugün ziyaret etmeye daha da değer halde. Bu güzelliği yaşantınıza katın sevgili dostlar.

Artıları
  • Şef Barlas Günebak
  • Hepsi fevkalade özenle ve yaratıcılıkla hazırlanan yemekleri
  • Yeni dönemde ambiyansı
  • Başarılı servisi
  • Fark yaratan işletmeciliği
Eksileri
  • Artık yok. Varsa da gözüm görmüyor 🙂
Adres: Kuruçeşme Mh Kuruçeşme Cd No:11 Beşiktaş / İstanbul
Telefon: +90 212 265 96 00
Web Sitesi: http://www.inarisushiomakase.com/

İnari Japanese Restaurant Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

İlgili Yazılar