Rumeli Hisarüstü’ndeki Tahin‘i epeydir duyarız. Sonraları Karaköy’e küçük bir şube de açtılar. Ancak deneme fırsatımız olmamıştı. Duyduk ki yakın zaman önce bir ayakları da Moda’ya uzanmış. “Pekala” dedik, “dibimize kadar gelmişsiniz, artık ziyaret etmesek ayıp olur.”

Instagram hesabımızı da takip edin, e mi?

İşletmenin çizgisini incelediğinizde fast casual denen tarzın bütün işaretlerini görüyorsunuz. Yani fast food zincirlerinden daha lokal ve otantik, daha az fabrika üretimine dayanan, buna karşılık ye ve kalk tipi menü sunan bir mekan burası. Bir kere beklentileri doğru düzeyde tutmak açısından bunu bilmekte fayda var.

Tahinde tattığımız her şey de bu çizgiyi yansıttı. Özellikle şu ayrımı yapabiliriz. Merkezde hazırlanıp şubelere dağıtılabilen çeşitler görece başarılıyken, şubelerde hazırlanan çeşitlerin biraz geride kalması beklediğimiz bir sonuçtu.

Gelelim ayrıntılara…

Humus, merkezde hazırlanmaya müsait bir yemek olarak umduğumuzu bulduğumuz bir tabaktı. Bol Kimyonlu rica etmiştik. Öyle de geldi ve kıvamı ile, dengeli lezzeti ile gayet iyi bir örnekti. Burada Humus yemeyi her zaman düşünebilirsiniz.

Söylediğim Zahterli ve Peynirli Pide ise maalesef 8 TL’lik fiyatını anlaşılır kılacak şekilde, beni tatmin etmeyi başaramadı. Waffle’ı andıran bir parmak kalınlığındaki hamurun özel bir kokusu yoktu. Malzemesi de azdı.

Buna karşılık tatlılarda çizginin görece yükseldiğini gördük. Gerek Saraya, gerek İrmikli Peynir Tatlısı, Moda’da ağzınızı tatlandırmak istediğinizde tercih edebileceğiniz mütevazı lezzetler olmuş. Mucize beklemeyin ama hafifler, bizim geleneksel tatlılarımızdan birazcık farklı tonlara sahipler ve bu yenilik hiç fena gelmiyor.

Fiyatların şu açılış günlerinde gayet makul olduğunu ifade edelim. Tahin, menüdeki her çeşidin yanına çevredeki büfelerle yarışabilecek cazip fiyatlar yazmış. Porsiyonlar da yeterli.

Hayatta her zaman en iyiyi aramazsınız. Bazen yakınınızda ve makul lezzetler sunan, kabul edilebilir rakamlara da çıkabileceğiniz bir mekanı tercih edersiniz. Tahin Moda’da bu ihtiyaca mükemmel değil, harika değil, çok iyi değil ama iyi bir yanıt üretmiş. Genel görüşümüz, merkezden getirilebilecek çeşitleri seçin.

 

Artıları
  • Humus ve tatlıları başta olmak üzere bazı ilgi çekici tatları
  • Son derece cazip fiyatları ve buna karşılık büyükçe porsiyonları
Eksileri
  • Mekanda hazırlanan çeşitlerle merkezden gelen çeşitler arasındaki fark. Özellikle Pideleri önermiyorum.
Adres: Caferağa, Dr. Esat Işık Cd., 34710 Kadıköy/İstanbul
Web Sitesi: http://www.tahin.com.tr/
Telefon: +90 216 467 01 01

Tahin Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

İlgili Yazılar