Geçen Souq Ziyafet’in ardından izlenimlerimizi büyük keyifle yazmıştık. Bu sefer de boş geçmeyelim istedik. Aslında Souq aynı Souq, Ziyafet aynı ziyafet. Ancak farklı işletmeler de vardı ve bazılarını anmak istiyoruz.

Öne Çıkanlar

Öncelikle Mehmet Usta Balık Dürüm, bizi bizden aldı. Bu lezzeti Eminönü’ndeki kötü koşullarda tatmaktan epeydir kaçınıyoruz. Ancak Mehmet Usta kesinlikle daha özenli çalışıyordu. Ve yarım ekmek yerine lavaş kullanarak hazırladığı dürümler, yağıyla, baharatıyla lezzet patlamasıydı.

Datlı Maya, Tahinli ürünleri ve Acukası ile aklımızda yer etti. Mekanı niye hala ziyaret etmedik diye kendimize biraz kızdık doğrusu.

Gastronomika, bol baharatlı Tarhana Çorbası ile gönlümüzü kazandı. Ekiplerinin de çok tatlı insanlardan oluştuğunu söylemek gerek.

Pyrus, Armut Küpleri ile ağzımızı pek güzel tatlandırdı. Ceviz kaplısı favorimiz oldu.

Glutensiz Ürünler Atölyesi‘nin ürünleri hakkında olumsuz tek sözcük konuşamayız. Kıtır kıtır atıştırmalıkları nefisti.

Yeme İçme İşleri, harika Sosisliler hazırladı. Sosisli bizde çıtası o kadar düşürülmüş bir sandviç türü ki biraz özenle yapıldığını görünce insan mutlu oluyor.

Harikulade Granolalar sunan Mom’s Natural Foods, bizce bütün Souq Ziyafet’in en sempatik ekibiydi. Ürünlerine ise diyecek yok. Web sitelerini sürekli sipariş vermek üzere kaydettik.

Bir de küçük önerimiz var

Biliyoruz, sağlığımız sizin için önemli ve güven unsuruna dikkat ediyorsunuz. Soğuk hava zincirini korumanın güçlüğünü bilsek de Souq Ziyafet’in bize dört dörtlük peynirler de sunması gerektiğini düşünüyoruz. Bunun için çözüm üretseniz nasıl olur?

Sonuç

Doğrusunu söylemek gerekirse bu Souq Ziyafet’te 12-13 Eylül tarihlerindeki heyecanı göremedik. Ama sunulan çeşitlilik içinden yine de keyif verici lezzetler yakalamak mümkün oldu. Daha da renkli olacağını umarak, bir sonrakini iple çekiyoruz.

Artıları
  • Souq Karaköy hoş bir mekan.
  • Geniş seçenekleri.
  • Butik üreticileri ön plana çıkarmaları.
Eksileri
  • Bizce artık peynir de sunmalılar.
Adres: Kemankeş Mah. Mumhane Cad. Murakıp Sok. No: 12 Karaköy / İstanbul
Web Sitesi: http://www.souqkarakoy.com/
İletişim: Souq Karaköy – İletişim Sayfası

 


After the last Souq Ziyafet, we liked writing our impressions. And we didn’t want to skip this one. Basically Souq is the same Souq and Ziyafet is the same Ziyafet. But there were other businesses this time and we want to mention some of them.

Highlights

First of all, Mehmet Usta’s Fish Wraps were excellent. We avoid having these sandwiches in Eminönü because of terrible hygienic conditions. But Mehmet Usta was definitely working with extra care. And the wraps he prepared with Lavaş (a sort of Taco) were an explosion of taste with all the fat and spices.

Datlı Maya was worth remembering with their Tahina products and Acuka. We had to visit their shop much earlier.

Gastronomika won our hearts with thick and spicy Tarhana Soup. And we have to say, the team was full of sweet people.

We can’t say one negative word for the products of Glutensiz Ürünler Atölyesi. Their crispy snacks were wonderful.

Yeme İçme İşleri made great Hot Dogs. Regular Hot Dogs are so low quality here in Turkey, when we see some effort to make it better, we feel happy.

Mom’s Natural Foods who offered great Granolas was the most sympathetic team of all Souq Ziyafet. And their products were so good, we saved their Website to order regularly.

And a little suggestion

We know, our helth is important for you and you pay attention to security. Even though we’re aware of difficulties of keeping the cold chain, we thik Souq Ziyafet should bring excellent cheeses too. How about you create a solution for this?

Verdict

Honestly, we couldn’t see the same excitement we saw at Souq Ziyafet that took place on September 12-13th. But with all the variety, we were able to find enjoyable tastes. Hoping for a more colourful one, we look for the next Souq Ziyafet.

Pros
  • Souq Karaköy is a nice place.
  • Wide options.
  • They highlight boutique producers.
Cons
  • We believe they should offer cheese too.
Address: Kemankeş Mah. Mumhane Cad. Murakıp Sok. No: 12 Karaköy / İstanbul
Website: http://www.souqkarakoy.com/
Contact: Souq Karaköy – Contact Page

İlgili Yazılar