Souq Ziyafet 24 – 25 Eylül 2016

Bu seferki Souq Ziyafet’e gidemeyeceğim diye çok üzülmüştüm, biliyor musunuz? Makarna Festivali’yle aynı güne denk geliyordu. Midem ve enerjim ikisini birden kaldırmaz, iyisi mi daha önce birkaç kez katıldığım Souq’u bu defa atlayayım diye düşünüyordum. Ancak Makarna Festivali’ndeki uzun sıralar keyfimizi ve hevesimizi kaçırınca “Hadi” dedim, “Souq’a gidelim. Bizi üzmez.”

Ve aynen de öyle oldu. Souq benim için artık hep keyif vereceğini bildiğim, tanıdık ve sıcak bir köşe. Burada bildiğim yüzlerin yanında her defasında yeni ekiplerle de tanışma imkanı bulmayı seviyorum.

Aslanım Mehmet Usta’nın Balık Dürümünü tabii ki atlamadım. Yeni keşfimse Crostini oldu. Ekmek üstü atıştırmalıklarıyla bana ilk Souq ziyaretimde Auteur Mutfak’tan aldığıma benzer bir tat verdiler. Sokak lezzetleri temasının bu kez biraz daha ön plana çıkmış olması bence harikaydı. Bu gibi etkinliklerde tadım ayağı, ağırlığını alışveriş ayağı kadar güçlü hissettirmeli.

Biz çok şey söylemeyelim. Fotoğraflar konuşsun. Ve henüz katılma imkanı bulamadıysanız, bir sonraki Souq Ziyafet duyurusunu yakalamak için ekibin Facebook sayfasını takip edin.

Adres: Kemankeş Mah. Mumhane Cad. Murakıp Sok. No: 12 Karaköy / İstanbul
Web Sitesi: http://www.souqkarakoy.com/
İletişim: Souq Karaköy – İletişim Sayfası

İlgili Yazılar