Şırdancı Bedo

Şimdiii, sevgili dostlar, geçtiğimiz haftalarda Börekçi Rıza’yı yazdık diye Adana gecelerinin esas hükümdarını atlayacak değiliz. Doymak Yok Blog’da bir Şırdan yazısı bulunmazsa ayıp olur, değil mi? Bir sonraki durağımız Şırdancı Bedo oldu.

Instagram hesabımızı da takip edin, e mi?

Mekan, Adana’nın gece sahnesini pek güzel yansıtacak şekilde, hafta içi gece yarısı bile full çekiyordu. Serviste ufak sorunlar yaşadıysak da kalabalığa bakınca bunlar büyütmemek gerektiğini düşündük. Garsonlar her masaya yetişebilmek için samimiyetle çaba gösteriyor.

Şırdan ve Mumbar aldık.

Şırdan üzerine çok söyleyebileceğiniz bir yiyecek olmayabilir. Şeklinin, görünümünün güzelliği herkesin malumu. Tadını ise bilen bilir. Sakatat tutkunuysanız, mutla tecrübe etmeniz gereken bir lezzet. Bedo da şöhretine yakışacak ölçüde iyi yapmış. Tam kıvamında pişmiş; pilavı ve baharatı kararında.

Ha keza Mumbardan da memnun kaldık. Tazeliğini ve diriliğini hissettik. Keyifle tükettik. Her iki yemeğimiz de güne son noktayı koymak için mükemmel seçimdi.

Yanında biraz da içecekle, 18 TL ödeyerek kalktık. (6 Ekim 2016) Güzel, değil mi? Bizce güzel.

Adana’nın en iyi yanlarından biri, ustaların usta yetiştirmekte gönüllü davranmış olması. Bu kentin klasik yemekleri birçok mekanda iyi örnekleriyle bulunabiliyor. Şırdan için de ziyaret edebileceğiniz pek çok lezzet durağı var. Ve Şırdancı Bedo, kalabalığın içinde parlayan, iyi alternatiflerden biri.

Artıları
  • Son derece başarılı Şırdanı
  • Makul fiyatları
Eksileri
  • Özel bir eksisi yok 🙂
Adres: Kocavezir Mahallesi, Karacaoğlan Caddesi, 01060 Seyhan, Adana
Web Sitesi: Şırdancı Bedo Facebook Sayfası
Telefon: +90 322 365 44 54

 

İlgili Yazılar