Serez Dondurmacısı

Serez Dondurmacısı kendisini büyük çabalarla var eden bir işletme ve mali durumları nedir bilmem ama yakın zaman önce “Yürü ya kulum” diye bir fısıltı işitmiş olabileceklerini düşünüyorum. Bu yaz dondurma denince akla ilk gelen onlar. Bloggerların dilinden düşmüyorlar. Vedat Milor‘un da ilgisini çektiler. Yeri bize biraz uzak kalsa da haklarında bunca şey söylenmiş bir ekibe daha fazla kayıtsız kalamadık.

Uzun yolları Şeker Bayramının en büyük nimeti olan bomboş yollarda aşıp varınca içimizi bir sıcaklık kapladı. Burası İstanbul’daki en şık dondurmacı sayılmaz. Daha şık olanlarını incelemiştik. Ama samimiyet konusunda başa oynarlar. Kartal’da, mekanın bulunduğu ara sokağa döner dönmez kendimizi Ege kıyısında hissettik. Dedik ki kafe ve restoranlarımızın son yıllarda mimari konusunda aldığı yol harika ama bazen büyük bir ustalıktan ziyade biraz incelik fazlasıyla yetiyor.

Gelelim lezzetlere…

Öncelikli yorumumuz şu: Bu dostlar denge işini büyük ölçüde çözmüş. Denediğim her dondurmada düşündüğüm ilk şey bu oldu. Ne eksik, ne fazla. Her şey olması gerektiği kadardı. Belli ki yapmışlar, sonra tekrar yapmışlar, denemişler, ideal bir aralığa ulaşana dek çabalamışlar. Ekip kendisini tanıtırken öncelikle doğallığa vurgu yapsa da onları diğerlerinden ayırt eden şeyin dengeli tatlar yakalamak konusunda verdikleri mücadele olduğuna inanıyorum.

Peki en çok hangilerini beğendik?

Instagram hesabımızı da takip edin, e mi?

Deriz ki güvenle her çeşidi deneyin. Ama bizim en çok aklımızda kalanlar Fıstık, Tahin ve Duble Kaymak oldu. Sevilmeyecek gibi değiller.

Fiyatlarının da günümüz koşullarında (7 Temmuz 2016) makul olduğunu ifade edelim. Yani evet, özellikle Gurme Dondurma dedikleri, malzeme maliyeti görece yüksek çeşitlerde biraz üst skalada yer alıyorlar. Ama aynı düzeyde fiyat politikası uygulayan diğer işletmelerin çoğundan kesinlikle daha iyiler. Yani yine denge…

Bunca güzel şey söyledikten sonra daha ne denir? Serez Dondurmacısı’nı mutlaka ziyaret edin. Ya da üşeniyorsanız, mevcut kalite standartlarını koruyarak birkaç şube daha açmalarını ve yakınlarınıza gelmelerini ümit edin.

Artıları
  • Kaliteli malzemeleri
  • Dengeli lezzetleri
  • Bize göre Fıstık, Tahin ve Duble Kaymak
Eksileri
  • Eminim akıllarındadır; daha göz alıcı bir Dondurma tezgahı edinseler gözümüz gönlümüz açılacak.
Adres: Kordonboyu Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No 4/A, Kartal, İstanbul
Web Sitesi: http://www.serezdondurmacisi.com/
Telefon: +90 216 399 96 96

Serez Dondurmacısı Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

İlgili Yazılar