Şahin Lokantası

Esnaf lokantalarının kendine has bir büyüsü var gibi gelir bana hep. İşini iyi yapan mekanların yemeklerinde adını koyamadığım ve yokluğunda aradığım, organik bir doku, bir aroma bulunur. Orta yaşlı, samimi ve saygılı çalışanları emin ellerde olduğunuzu hissettirir. Bu lokantalarda oturmak, tanıdık ve sıcak bir yuvaya dönmek gibidir.

İşte bu yüzden, bir yerlerde iyi bir esnaf lokantası bulunduğu kulağımıza çalındığı zaman, üşenmeyip atlar gideriz. Şahin Lokantası da bu alanda son keşfimiz oldu.

Yediklerimizi kısaca özetlemek gerekirse: Tam da olması gerektiği gibi.

Sebze tadını doya doya alabildiğiniz bir Enginarı paylaştık. Hoş bir Pilavı da yemeklerimizi desteklemesi için soframıza buyur ettik.

Kadınbudu Köfte, bu yemeğe yönelik tüm beklentilerinizi karşılar diye düşünüyorum. Tadının doygunluğu, damakta verdiği his, doku… Her şeyiyle olmuş.

Instagram hesabımızı da takip edin, e mi?

Kuzu Haşlama zaten insanın ömrünü uzatan bir yemek. Burada yediğimiz örneği de gayet başarılıydı, bayıldık.

Türlü bizi her lokmada ayrı mutlu etti. Burada Etin, Sebzenin ve Yağın iyisinin kullanıldığını deneyimlememizi sağladı.

Fırın Sütlaçtan da göbek derdimiz olmasa bir tane daha alırdık ya, neyse…

Sahiden civarda esnaf ya da çalışansanız, günlük yemeğinizi daha da ucuza çıkarmak gibi ekonomik hesaplarınız olabilir. Ancak yukarıda saydıklarımın tümü için ödediğimiz 50 TL (13 Ağustos 2016) bizi çok mutlu etti. Sunulan kaliteyle kıyasladığımızda pek makul bir rakam bu.

Şahin Lokantası bizim için mutluluk verici bir keşifti. İstedik ki namı almış yürümüş bu mekanın şöhretine bir tutam tuz biber de biz ekleyelim. Canınız doğru düzgün yapılmış Türk yemeği çektiğinde, hiç düşünmeden gelin. Karnınızı doyurun, damağınızı şenlendirin. Bize bu güzel sofraları sunan insanlarımıza içten bir teşekkür de edin, olur mu?

Artıları
  • Doğallık, tazelik, rafine edilmiş tarifler
  • Makul fiyatlar
Eksileri
  • Yok 🙂
Adres: Asmalımescit Mahallesi, İstiklal Caddesi, Orhan Adil Apaydın Sokağı, No 11/A, Beyoğlu, İstanbul
Telefon: +90 212 244 25 43

 
Şahin Lokantası Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

İlgili Yazılar