Karadenizlilerin tatlı yapmaktaki yaklaşımını epey takdir ettiğimizi söylemiştik, değil mi? Özel olarak tatlıya odaklanan mekanlara da gitmemeyi düşünemezdik. Akçaabat’ta yolumuz, adını ülke sathında duyuran Nejla Hanım Ev Tatlıları’nın ilk şubesine düştü.

Bir kere genel manada, Pastane dediğimiz şey farklı bir olay. İnsana büyülü bir dünyaya adım attığını hissettiren, özel bir deneyim. Raflara göz gezdirirken rastgeldiğiniz her bir çeşidin size gıdanın ötesinde, birer düş, birer fırsat gibi görünmesi… Bu, kolay kolay vazgeçemeyeceğim bir his.

Nejla Hanım, tepsi tepsi dizilmiş güzelliklerin arasından geçerken bu hissi yaşamanızı sağlamasının yanında, bir güzellik daha yapıyor. Çalışanları, tatlıları açık mutfakta, gözlerinizin önünde hazırlıyorlar. İşletmeye duyduğunuz güveni artırmakla birlikte, bence önünüzdeki tatlıyı bir üründen daha fazlası haline getiriyor. Onu hazırlayan ellerle bir arada olmak bence hoş bir deneyim ve burada hoş bir atmosfer yakalandığını düşünüyorum.

Gelelim lezzetlere…

Aslında tümüyle olumlu konuşmak istiyorum. Hatta olumsuz herhangi bir nokta var mı diye sorarsanız, yok. Ama yüksek beklentilerimin tam anlamıyla karşılanamadığını kabul etmem gerek. Unutulmaz bir Laz Böreği yemeyi umarken, unutulmaz olmayan bir Laz Böreği yediğimizi ifade etmeliyim mesela.

Instagram hesabımızı da takip edin, e mi?

Şekerin ve Yağın ölçülü kullanılması açısından başarılılar. Bu noktada Karadeniz’in etkisi olumlu. Ama bir şey eksik. Adını koyamadığım, iyiyle mükemmel arasındaki çizginin aşılmasını sağlayan sihirli dokunuş yok.

Nejla Hanım Ev Tatlıları hakkında yıllardır öyle güzel şeyler yazıldı ki, hayal ettiğimiz deneyimi bulamamaktan ötürü şaşkınız. Belki diyoruz, ters bir döneme denk geldik. Turistlerin Trabzon’ndan çekildiği, özel günlerin yakınlarda olmadığı bir süreçte tam kapasite çalışmıyor ve yeni yetişen çalışanların ürettiklerini sunuyor olabilirler mi?

Her şeye rağmen ziyaret etmeye değer. Çünkü olumsuz hiçbir nokta yok. Ve beklentileriniz bizim kadar yüksek olmazsa, eminim daha çok keyif alırsınız.

Artıları
  • Ürünlerin Tazeliği
  • Karadeniz Tatlılarındaki Ölçülü Malzeme Kullanımı
Eksileri
  • işletmeye yönelik beklentilerin bugüne dek fazlasıyla yükseltilmiş olması
Adres: Fatih Mahallesi, Osman Demir Apt. No:142, 61040 Söğütlü/Akçaabat/Trabzon Merkez/Trabzon
Web Sitesi: http://www.nejlahanim.com/
Telefon: 90 462 248 33 09 – 248 33 99

 

İlgili Yazılar