Nar Lokanta oldukça iyi yorumlara ve puanlara sahip bir mekan olarak, ayrıca Vedat Başaran’ın katkılarıyla ilgimizi çekmişti. Geniş bir Türk mutfağı seçkisi deneyimlemek üzere ziyaret gerçekleştirdik.

Pekala, öncelikle atmosfer muhteşem. Armaggan Binası, içine girdiğiniz andan itibaren sizi başka bir dünyaya götürüyor. Ve Nar Lokanta’nın dekorasyonu, bu dünyanın tabiatıyla uyumlu. Burada aynı zamanda Nar Gourmet ürünlerini de satın alabileceğiniz alanlar mevcut.

Servis son derece başarılı. Garsonlar son derece ilgili. Seferber oluyor ve her şeyi zamanında, olması gerektiği gibi sunuyorlar. İyi yardımcı oluyorlar. Bir noktayı atlamayalım. Ara sıcaklar ve ana yemekler gelirken sıcak tabak servis ediliyor. Bu inceliği pek az yerde görebilirsiniz.

Yediklerimize gelince…

Zeytinyağlılar muhteşem. İstanbul’daki herhangi bir lokantada daha iyisini yemedim sanırım. Çok iyi malzeme kullanılmış ve klasik tarifler, özenle, ahenkle, unutulmaz yemeklere dönüştürülmüş. Firik Salatası, Kabak Çiçeği Dolması, Humus, Vişneli Yaprak Sarması, Közleme Patlıcan Salatası, Portakallı Rezene… Her biri başarılıydı.

Ara sıcaklardan Saray Mantısı ve Su Böreği aldık. Her ikisi de iyiydi. Ama bu kadar iddialı bir lokantadan bekleyeceğim ölçüde değil.

Ana yemeklerden Kuzu Kuşgömü, Kuru Erikli Taraklık, Kuzu Tandır ve İslim Kebabı aldık. Görüşüm ara sıcaklarda olduğu gibi, iyi fakat beklentileri karşılamadığı yönünde. İçlerinde en çok Tandırı beğendim.

Tatlılarsa maalesef hayal kırıklığıydı. Bardan kişi başı üçer parça almanızı rica ettikleri tatlılar o kadar şekerliydi ki, tatlıya bayılan grubumuz kesilip kaldı. Buna karşılık, satın alıp götürülmek üzere hazırlanmış Lokumlar gayet hoştu, özellikle Portakallıyı beğendim. Yanılıyor olabilirim ama tatlıları ikram ettiğini söyleyen işletmenin, insanlar fazla yemek istemesin diye şekerin ölçüsünü bilerek kaçırdığı gibi bir izlenim edindim.

Şarap menüsü ise oldukça geniş ve kaliteli. Buna kocaman bir artı puan.

Instagram hesabımızı da takip edin, e mi?

Fiyatlar, bekleyeceğiniz üzere yüksek. Şarap alan dostlarımız 145TL öderken, almayanlar 105 ödedi. (26 Mart 2016)

Genele bakıldığında Nar Lokanta elbette iyi bir mekan. Misafir ağırlayacaksanız, geniş bir grupsanız, eşsiz Zeytinyağlılar yemek istiyorsanız, her zaman ziyaret edebilirsiniz. Ancak mekanın zayıf halkaları da olduğunu bilin. Burası biraz daha turistlere hitap ediyor.

Artıları
  • Zeytinyağlıları
  • Şarap seçkisi
  • Servisi
  • Atmosferi
Eksileri
  • Aldığımız ara sıcaklar ve ana yemekler bu iddialı lokantadan beklenecek ölçüde iyi değildi.
  • Fiyatları yüksekçe.
Adres: Molla Fenari Mahallesi, Nur-u Osmaniye Caddesi, No 41, Fatih, İstanbul
Web Sitesi: http://www.narlokanta.com/
Telefon: +90 212 522 28 00 – 522 23 80

 

Nar Lokanta Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

İlgili Yazılar