Doymak Yok olarak Suşi sevgimiz malum. Ama istiyoruz ki şu koca İstanbul’da daha fazla alternatif olsun. Daha iyi işletmeler ortaya çıksın. Bu arada yeni teşebbüsler oluyor, bazı mekanlar kapanıyor, derken hayal kırıklığına uğruyoruz. Neyse ki bu kez iyi bir haber aldık. Dediler ki Nişantaşı’nda Naomi diye yeni bir mekan açılmış. Atladık, gittik.

Instagram hesabımızı da takip edin, e mi?

Naomi çok merkezi bir noktada. Gayet rahat ulaşılıyor. Birçok Suşi restoranının aksine, geleneksel Uzakdoğu çizgileriyle dekorasyon denemesi yapılmamış. Daha Avrupai. Gayet ferah ve keyifli. Yalnızca lavaboda bulunan Uzakdoğu dokunuşunu sevdik.

Açık alanında oturmak bizi memnun etti. Serviste sıfır sorun yaşadık. İstediğimiz Toro Saşimi için “Elimizdeki malzeme çok iyi durumda değil. Size bu haliyle servis etmek içimize sinmiyor. Farklı bir tercihte bulunursanız hakkını veririz” demeleri de bizi mutlu etti.

Gelelim lezzetlere…

Ebi Hotate Chili’de Acı Tatlı Sos bekliyorduk. Acı Tatlı Soslara bayılıyoruz. Bu yediğimiz biraz daha Tatlıya yakındı. Tabağın dibini sıyırdık mı? Sıyırdık. Ama Adanalı bünyemize yeterince Acı gelmedi, bizden söylemesi.

Somon Saşimi’den tazelik akıyordu. Malzemenin rengini ve diriliğini fotoğraflarda da göreceksiniz. Zaten bize göre Naomi’yi şu anda gerçekten özel kılan en önemli konu bu. Çoğu restoranda bu kadar taze ürün kullanıldığını göremezsiniz.

Unagi Maki Roll bizim sıklıkla tercih ettiğimiz bir tür. Burada da lezzet hiç fena değildi. Ama sunum daha incelikli olabilirdi diye düşünüyorum. Suşiyi Fast-Food haline getirmiş ülkelerde bu seçeneği paket yaptırır, evimde bir güzel yerdim. Ama Türkiye’de madem ki Suşi lüks yemek sınıfında, işletmeler de bunu her açıdan yansıtmalı.

California Roll‘da Balık Yumurtasını cömertçe kullanmalarına kocaman bir artı puan. Ve yine tazelik. Yine tazelik.

Naomi Roll ise mekana özel bir seçenek olduğunun, müşterisini memnun etmesi gerektiğinin farkındaydı.

Fiyatlar bekleyeceğiniz gibi. Yukarıdakilerin tamamı + Sade Soda için 138 TL ödedik. (1 Ekim 2016) Porsiyonların yeterince büyük olduğunu belirtelim. İki kişi için kabul edilebilir bir rakam ödediğimiz kanısındayım.

Genel bir yorumda bulunmak gerekirse biz Naomi’yi sevdik. Naomi Türkiye koşullarında oldukça başarılı bir Suşi durağı. Türkiye koşullarında mükemmel olan birkaç Suşi durağının düzeyine çıkması için biraz sıçrama yapması gerek. Belki farklı seçenekleri denedikten sonra daha da etkileyici bir şeyler tadarım ve bu yorumum değişir.

Elverişli bir noktada, iyi Suşiyi, son derece iyi hizmetle, makul fiyata yemek için uğramaya değer. Burada iyi niyetli bir işletmecilik görüyorum. İnanıyorum ki bir süre sonra ziyaret ettiğimde çizgiyi yükseltmiş olurlar.

Artıları
  • Malzeme tazeliği ve bolluğu konusunda dikkat çekiyorlar
  • Pek çok iyi Suşi lokantasının aksine kolay ulaşım
  • Makul Fiyat/Fayda oranı
Eksileri
  • Eksisi var diyemem.
Adres: Teşvikiye Mahallesi, Mim Kemal Öke Caddesi, No 1/C, Şişli, İstanbul
Web Sitesi: http://naomi.com.tr/
Telefon: +90 212 2343444

Naomi Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

İlgili Yazılar