Kuzguncuk Bostan Cafe

İstanbul ilginç bir yer. Bir şehir olmaktan çok ülke. Her köşesinde apayrı karakterler sergiliyor ve hiç beklemediğiniz sürprizler barındırabiliyor. Bu durumun en nadide örneği olarak bir süredir Balat’ı okuyorsunuz. Müthiş bir dönüşüm, insanın içini ısıtan bir canlanma. Ama gözlerden biraz uzak kalan bir köşede, Kuzguncuk daha da etkileyici bir metamorfoz öyküsü yazabilir. Bir tesadüf eseri ziyaret ettiğimiz Kuzguncuk Bostan Cafe bize bunu düşündürdü.

Bir kere burada renklerin harikulade olduğunu belirtmemiz gerek. Şehrin göbeğindesiniz. Üsküdar’dan 20 dakika yürüyerek ulaşabileceğiniz bu semtin en görünür yerinde bir sebze bostanı ve çevresinde geniş bir park var. Mekan, tam da bu parka bakacak şekilde konumlanmış ve size İstanbul dışında bir yerde olduğunuzu hissettiriyor.

Size daha da güzel olanını söyleyeyim. Burası konumuna güvenip lezzeti boşlayan işletmelerden değil. Kuzguncuk Bostan Cafe’de son derece mütevazı bir menü bulacaksınız. Ancak biz elimizi neye attıysak gayet başarılıydı.

Kerevizli Sebze Çorbası, beklediğimizden iyi çıkınca ümitlendik. “Ah” dedik, “Gözümüzü doyurmakla kalmayacağız.”

Instagram hesabımızı da takip edin, e mi?

Derken Çikolata Soslu Muhallebiyi tattık. O da ne? Böyle bir tatlının varabileceği en iyi noktalardan birine varılmış. Size her şeyiyle mutluluk veren ama bir yanıyla da pek masum bir tatlı bu. Sosunda keskinlikten eser yok ve damağınıza damgasını mürekkebin kağıtta yayılması gibi, usulca vuruyor. Muhallebisi tam da olması gerektiği gibi kıvamlı, tam da olması gerektiği gibi hafif. Benim diyen pastanede ve restoranda, uzun süredir bu kadar iyi tatlı yemedim. Bu tatlıyı umarım her gün bu çizgide çıkarıyorlardır.

Bitki Çayımız ise yanında Balla servis ediliyordu ama buna hiç gerek yoktu diye düşünüyorum. Kuşburnu ve Tarçın, insanın şekerden yana tüm gereksinimini karşılıyor. Bu Çayda da pek güzel renkler bulduk, kullandıkları zarif çaydanlık sağ olsun.

Gelelim günün en büyük sürprizine. 1 Az Çorba + 1 Tatlı + 1 Demlik Çay için ödediğimiz 17 TL bizi şoka soktu. (1 Eylül 2016) Yahu gözünüzü seveyim, ben üzülüyorum, biraz artırın bu fiyatlarınızı. Daha çok kazanmayı hak ediyorsunuz.

Kuzguncuk Bostan Cafe bana unutulmaz Un Helvasıyla şöhret kazanan Velvet Kafe’yi hatırlatıyor. Üstelik mekan faktörü daha da bir keyif veriyor burada. Bizi pek mutlu ettiler. Bir ziyaret edin, sizi de mutlu etsinler. Onlar da mutlu olsunlar. Yahu, böyle güzellikler elimizin altındayken hepimiz mutlu olalım.

Artıları
  • Muhallebileri
  • Muhallebileri
  • Muhallebileri 😀
  • Harikulade bostan manzarası
  • Konuklarını memnun etmek için çabalayan, şirin bir ekip
Eksileri
  • Yok 😀
  • Fikrimi değiştirdim, var: Fiyatları. Yükseltin, rica ediyorum.
  • Küçük bir tane daha. Duvarlar biraz boş duruyor. Dekora şirinlik katacak ayrıntılarla her şey daha güzel olur.
Adres: Kuzguncuk Mahallesi, İcadiye Caddesi, No 69, Üsküdar, İstanbul
Web Sitesi: Kuzguncuk Bostan Cafe Facebook Sayfası
Telefon: +90 216 334 03 33

Kuzguncuk Bostan Cafe Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

İlgili Yazılar