Kup’la

Bazı işletmeler vardır, insanı “Burası için daha iyi bir yer bulamazlardı” diye düşündürür. Kup’la tam anlamıyla böyle. Moda Caddesi üzerindeki konumu, ona en ala reklam kampanyasından daha fazla görünürlük sağlıyor. Biz de önünden geçtikçe “Burayı yakında ziyaret edelim” diyorduk. Bugüne kısmetmiş.

Bir işletmeyi pek çok açıdan değerlendirebilirsiniz ama Kup’la küçücük bir uygulamayla diğer Dondurmacılardan ayrılıyor. Merak ettiğiniz bir çeşidi tatmanıza izin veriyorlar. Bu hem incelik, hem müşteriye kumar oynamak yerine istediğini seçme şansı veriyor, hem de işletmenin özgüvenini gösteriyor. Teşekkür ederiz.

Gelelim lezzetlere. Diyoruz ki Dondurmada Limonlu, önemli bir ölçüttür. Aşırı koyarsanız yiyen Limon dişlediğini sanır. Bunu dengelemek için aşırı Şeker katarsanız fevkalade keskin bir hale gelir. Ama Kup’la gibi insanı hiç yormayan ama limon aromasını da hakkıyla veren dengeli bir lezzet yakalayabilirseniz, işinize gereken özeni gösteriyorsunuz demektir.

Kup’la da Dondurmalar, İstanbul’daki rakiplerinin çok büyük kısmını geride bırakacak ölçüde lezzetli. Biz en çok Damla Sakızlı, Portakal-Bademli ve Şeftaliliyi beğendik.

Farklı çeşitler arasında büyük iniş çıkışlar göstermeyen bir kalite çizgisi yakalamış olmalarını da ayrıca takdir edelim.

Fiyatları da rakiplerine kıyasla makul. İsim verip karşılaştırma yapmak istemesem de Bağdat Caddesi’ndeki Dondurmacılarda 35 TL ödediğimiz sayıda topa burada 24 TL ödedik. (7 Ağustos 2016) Topların boyutu da daha büyüktü. Biliyorum dileğim kabul olmayabilir ama “Keşke böyle sürse” demekten kendimi alamıyorum.

Kısacası, Moda’ya uğradığınızda Kup’la’ya da bir şans verin, e mi? Biz henüz denemedik ama mekana adını veren kuplar da gayet ilgi çekici olabilir.

Artıları
  • Dengeli lezzetler
  • İyi niyetli işletmecilik
  • Makul fiyatlar
Eksileri
  • Yok 🙂
Adres: Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, No 148/A, Kadıköy, İstanbul
Web Sitesi: http://www.kupla.com.tr/
Telefon: +90 216 345 76 80

 

Kup'la Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

İlgili Yazılar