Köfteci Odabaşlar

Geçenlerde, yani Köftebulls keşfimizi de yaptığımız Beykoz ziyaretimizde bir özel noktayı daha ziyaret ettik. Namı dilden dile yayılan Köfteci Odabaşlar‘ı…

Beykoz sırtlarındaki bu semte, özel bir lezzet durağı bulunmasa yolumuz düşer miydi? Sanmıyorum. Ama iyi ki düşürmüşüz. Burayı iyi ki deneyimlemişiz.

Aslında hakkında pek az şey söylenebilecek bir yer Köfteci Odabaşlar. Burada tipik bir Türki tipi köfteci var. Menüsü de tamamen bu içerikte. Şunu farklı yapmışlar, başka yerde bulamayacağınız şu yemekleri var gibi bir yorum getirmek olanaksız. Köfte, Piyaz, o kadar.

Diğer yandan, hakkında söylenebilecek de çok şey var. Çünkü o tipik Türk köftesinin İstanbul’daki en iyi örneklerinden birini yapıyorlar. Kaliteli malzeme, iyi bir tarif, aynı köfteden binlerce yaparak ustalaşmış eller…

Burada gerçekten harika bir köfte yedik. Üstüne başka bir şey diyemiyorum. Piyazlarının çok özel olduğunu söylemem. Biber Salçasıyla yapılan sosları da ufkunuzu açmayacak. Ama köfteleri yok mu, o köfteleri yok mu, bir zahmet buraya kadar gelin ve tadın.

Instagram hesabımızı da takip edin, e mi?

Mekan ne kadar ünlü olduğunun farkında. Girişte onları öneren her bir gurmenin adları sıralanmış falan. Buna karşılık fiyatları abartılı değil. Toplam 2,5 porsiyon Köfte + Piyaz + Ayran + Su için 47 TL ödedik (30 Temmuz 2016)

Yani işte, mekanı bir görün ki ortamlarda bahsi geçince yutkunup kalmayın. “Ben de yedim abi” deyin, “Döktürmüşler yalnız” falan gibi yorumlarla araya katılın. Bilmeyenlere “Oğlum var ya, Beykoz’un yukarı kısmında bir salaş köfteci var, bak o kadar diyorum” diye tavsiye verin. Köfteci Odabaşlar kesinlikle denemeye değer.

Artıları
  • Harikulade köfteleri
  • Makul fiyatları
Eksileri
  • Yol sizi biraz yoracak, benden söylemesi
Adres: İncirköy Mahallesi, Tuna Sokak, No 1, Beykoz, İstanbul
Web Sitesi: http://www.kofteciodabaslar.com.tr/
Telefon: +90 216 322 37 79

Köfteci Odabaşlar Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

İlgili Yazılar