Köftebulls

oymak YDok ahalisi, yeni bir keşfe hazır mısınız? Sizin için tee Kavacık, Çavuşbaşı’na kadar gidip mekan denedik. Gördüklerimizden, tattıklarımızdan pek hoşnut kalınca dedik ki bunu okurlarımızla da paylaşalım.

Şimdi bu Çavuşbaşı dediğimiz semt yarı kırsal bir bölge desek yeridir. Kavacık’taki plazalardan birkaç yüz metre ötede ama buraya vardığınızda, ormanın içinde, İstanbul’dan uzakta olduğunuzu hissediyorsunuz. Son derece huzurlu, keyifli bir bölge. Nefes almak için bire bir.

İşte bu güzelim mahallede Köftebulls diye yeni bir mekan açılmış. Sade ama başka kimselerde pek bulunmayan bir menüyle yemek tutkunlarının dikkatini çekmeye çalışıyorlar. Özet olarak, her Köftenin içine Umami düzeyini artıracak ek malzemeler koymuşlar: Peynir, Mantar, Pastırma, Füme Et… Köfteyi adeta hamur haline getirmişler ve içini de börek harcı. Suyunu kaçırmadan bir güzel pişirmişler ve ortaya ilginç işler çıkmış.

Biz Füme Etli Fümebulls ve Pastırmalı çeşitlerini denedik. Sonuç?

Abi yolunuzu buraya düşürün, deneyin. İyi bir fikirle yola çıkmakla kalmamışlar, iyi de sonuçlar üretmişler. Zaten fotoğraflara baktığınızda benim pek bir şey söylememe gerek kalmayacak.

Mekanın ikramları da pek çok lokantaya taş çıkarır cinsten. İçeceklerinde bile fark yaratmaya çalışmışlar. Başka nerede Şalgamlı Ayran bulabilirsiniz ki? Patateslerini ekmek gibi iri dilimler halinde servis etmelerini de buna ekleyelim. Bunların hepsine aynı ölçüde bayılmayabilirsiniz ama adamlar karakterli ve mekanla özdeşleşen bir menüye sahip, orası kesin.

Birkaç çeşit tatlıları da var ki ellerine sağlık. Özellikle Dondurmalarını gayet başarılı bulduk.

Hiç eleştirimiz yok mu? Var. Pastırmalıda ve Tahinli Kabak Tatlısında dengenin tam anlamıyla yakalanamadığını gördük. Her ikisi de arzu ettiğimizden biraz daha keskindi. Bunların damağı daha az yormasını sağlamalılar. Henüz 6 ay önce çalışmaya başlamış ve iyi şeyler yapmak üzere bu kadar motive olmuş bir ekibin denemeler yaparak bu sorunu aşacağına inanıyoruz.

Diğer yandan mekanın artılarını saymakla bitirmek zor. Şirin ve incelikli bir dekor desek? Yetmez. Son zamanlarda gördüğümüz en nazik, güler yüzlü ve ilgili servisi de eklemek gerek.

Dahası? Fiyatları son derece makul. İstanbul’daki pek çok lokantadan daha geniş menüler ve daha tatmin edici lezzetler sunan bu mekandan kişi başı 30-40 TL civarı ödeyerek ayrılabilirsiniz. (31 Temmuz 2016) Öp de başına koy yani.

Kısacası, Köftebulls son derece doğru yolda. Bu civarı ziyaret etmek istemenizi sağlayacak kadar ilgi çekici hale gelip, adını uzaklara duyuracağından eminim. İmkanınız varsa atlayın gidin. Yemekten sonra ormanda bir yürüyüşün ve Kavacık’a doğru yürürken görebileceğiniz, en özel Boğaz manzaralarından birinin de tadını çıkarın. Sonra gönlünüzden koparsa, bize de bir teşekkür edin, olur mu?

Mekana da bir çılgınlık önerelim. Bu Köfteleri bir de Gömlek Yağı‘na sarıp pişirseniz ortaya nasıl bir şey çıkar? Hı? Bir düşünün bence…

Artıları
  • Özenle hazırlanmış lezzetleri
  • Harikulade servisi
  • Hoş dekoru
  • Son derece makul fiyatları
Eksileri
  • Bazı tariflerin daha dengeli tatlara sahip olmasını sağlamalılar. Bir dahaki ziyaretimizden sonra bu maddeyi sileceğime inanıyorum.
Adres: Rüzgarlıbahçe Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No 389/1, Beykoz, İstanbul
Web Sitesi: http://koftebulls.com.tr/
Telefon: +90 216 322 69 59

 

Köftebulls Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

İlgili Yazılar