Kazım Büfe bir Adana klasiği. Adana’da yaşıyorsanız, siz onu bulmazsınız. O sizi bulur.

Çocukluğumda pek sevdiğim ve çok şükür, günümüze kadar ulaşan bu mekanın şimdilerde yeme-içme kaşiflerinin ilgi odağı haline geldiğini görmek hoş. Ekip bunu uzun yıllar sürdürdüğü istikrarla başardı.

Burası, Adana’da 24 saat açık olan az sayıdaki yerden biri. Sundukları her ürün lezzetli olmasa, gecenin üçünde pek müşteri bulamazlar, öyle değil mi? Ama buraya gecenin bir yarısında, kentin öbür ucundan arabayla gelen insanlar olur.

Menüsü pek geniş sayılmaz. Klasik bir büfe menüsüdür. Tost, Poğaça, Meyve Suyu çeşitleri, Şalgam ve Muzlu Süt

Evet, o meşhur Muzlu Sütten söz ediyorum. Esasında çok büyük bir sırrı da yok. Olayı kıvamında. Taptaze Muzu buz gibi Süt ve biraz Balla bir araya getirip Kremamsı bir dokuya ulaşana dek blendırda çektiriyorsunuz. Üç-dört denemede evde de yakalayabileceğiniz bir lezzet. Ama mükemmelin ne olduğunu öğrenmek için Kazım Büfe’yi ziyaret edip o deneyimi edinmeniz, o görgüyü yaşamanız gerek.

Instagram hesabımızı da takip edin, e mi?

Bu adamların Tostlarına da ayrı bir başlık açmak gerek. Son yıllarda güçlenen Fast-Food kültürümüz çok iyi işler üretilmesini sağladı ama Türk tipi Tost söz konusu olduğunda, İstanbul’da yaşarken Kazım Büfe’yi özlüyorum. Özellikle Yengen tavsiye ederim.

Fiyatları Adanalı için gayet makul. Buraya iş adamları da gelir, öğrenciler de. Herkesin, her an ulaşabildiği bir lezzettir bu. Ve iyi ki de öyle. İstanbul’dan geliyorsanız, rakamları ucuz bulacağınızı söyleyebilirim.

Başta söylediğim gibi, Kazım Büfe bir Adana klasiği. Kentin sembollerinden biri. Bu kenti ziyaret ettiyseniz, buraya mutlaka uğrayın. Adana’da yaşıyorsanız, zaten düzenli olarak uğruyorsunuzdur.

Artıları
  • Muzlu Süt (Özellikle Ballısı)
  • Ve geri kalan her şey 😉
  • 24 saat açık olması
  • Makul fiyatları
Eksileri
  • Yok 🙂
Adres: Cemalpaşa Mahallesi, Toros Caddesi, Bahadır Apartmanı, No 34/B, Seyhan, Adana
Telefon: +90 322 458 29 46

Kazım Büfe Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

İlgili Yazılar