Karaköy Özsüt

Hani lisedeyken takıldığınız mütevazı börekçiler, kahvaltı salonları vardır. Karaköy Özsüt, işte o geleneğin bir parçası. Bu tarihi ve salaş mekan tanıdık, sıcak ve samimi. Şıklığın giderek ön plana çıktığı son yıllarda yemek tutkunlarını kendisine çekmesinin en önemli nedeni de bu olsa gerek.

Burada bir Kaymak Bal tabağı, bir de Peynir Tabağı aldık. Yanında Simit rica ettik. Bana sorarsanız kahvaltı için bu kadarı fazlasıyla yeter.

Kaymak Bal gayet güzel. Türk Kahvaltısının bu klasik ikilisi, mekanın imzası.

Peynir Tabağında yalnızca Kaşarı beklediğimizin altında bulduk. Diğer tüm çeşitler, bir kalite standardını yansıtıyordu.

Instagram hesabımızı da takip edin, e mi?

İşletme iki noktada kolayca sınıf atlayabilir. Biri, Çayları. Daha berrak ve güzel kokulu bir Çay servis edebilirler. Bu konunun biraz daha ilgiye ihtiyacı var. Simitleri de biraz daha gevrek ve pastane Simidi kıvamında olabilir.

Yukarıda yazanlar için iki kişi 30 TL ödedik. (28 Mayıs 2016) Mükemmel bir fiyat. Daha ne olsun?

Karaköy Özsüt, kaybolmakta olan ve özlediğimiz bir işletme türünün son örneklerinden. Mütevazı ve rahat bir ortamı kaliteli malzemelerle bir araya getiriyor ve makul fiyatla sunuyorlar. Bu koşulları korudukları sürece onları daha fazla ziyaret etmek isteyeceğimiz kesin.

Artıları
  • Mütevazı, sade ama kaliteli kahvaltı
  • Uygun fiyatlar
Eksileri
  • Simit ve Çayda malzeme kalitesini yükseltmek isteyebilirler.
Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Yemişçi Hasan Sokak, No 7/A, Beyoğlu, İstanbul
Web Sitesi: http://karakoyozsut.com.tr/
Telefon: +90 212 293 30 31

Karaköy Özsüt Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

İlgili Yazılar