Journée Pâtisserie et Boulangerie No: 2

Türkler için telaffuzu en zor ama keyif alması en kolay yemek etkinliği Journée Pâtisserie et Boulangerie (Aslında o kadar da zor değil: Jurne Patisri e Bulonjri 🙂 ) yeniden geliyor. Hybrid ekibi geçen yıl katıldığımız ve bayıldığımız etkinliğin yeniden yapılacağını az önce duyurdu.

Etkinlik tarihi 8 Ekim 2016. Yeri de sanırım yine Palais de France olacaktır.

Duyuru şöyle:

Fransa’nın dünyaca ünlü tatlı ve artisanal fırıncılık kültürü, Türkiye’deki yeme içme sektörü ve lezzeti seven İstanbullular ile yeniden buluşuyor!

Fransa Başkonsolosluğu ve Hybrid işbirliğiyle düzenlenen, Fransa’nın dünyaca ünlü tatlı & patisserie kültürünün Türkiye’deki profesyonel temsilcileri ve bu kültürün sevenleriyle buluşacağı ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’ 7 Ekim’de gerçekleşiyor.

Türk ve Fransız lezzetleri aynı festivalde!

Her iki ülkenin tatlı, patisserie ve fırıncılık kültürünü tanıtarak misafirlerine leziz bir deneyim yaşatmayı amaçlayan ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’, yemek kültürlerinin, kullandıkları dil ve tat ne olursa olsun insanları buluşturduğu fikrinden yola çıkıyor. Bu sene geçen seneki atölyeler ve tadımlara ek süpriz konuklar da sizleri bekliyor!

Fransız kültürünü ve eşsiz güzellikteki pastane ve fırıncılık ürünlerini yakından tanımak ve deneyimlemek isteyen herkesi ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’e bekliyoruz.

Biletlerin pek yakında Biletix üzerinden satışta! Bizi takipte kalın!

Güncel gelişmeleri bulabileceğiniz etkinlik sayfası:

https://www.facebook.com/events/1755381971369600/

İlgili Yazılar