Sevgili okur, Kuzguncuk sevgimiz senin için artık sürpriz olmamalı. Herkesin gözü Balat‘tayken bizim buraya dikkat çektiğimizi, geleceğe dönük potansiyelinin daha güçlü olduğunu düşündüğümüzü de biliyorsun. Öyleyse gel, senle şirinler şirini, minnak ve lezzet kaynağı bir mekan paylaşalım: İnci’den Ev Yemekleri & Meze.

Burayı bir tesadüf eseri keşfettik desek yeridir. Bu güzelim semtte karnımız acıkıp sağlıklı bir şeyler yemeye karar verince denemeye karar verdiğimiz bu mekan bizi pek mutlu etti.

Instagram hesabımızı da takip edin, e mi?

Esasında tanıdık bir sahibesi var: Ayça İnci. Yeşilçam’ın unutulmaz kötü adamlarından Bilal İnci‘nin de torunu olan ve dedesi gibi oyunculuk yapan bu zarif hanımefendi, bir de ufkumuzu açan bir ev yemekleri restoranının işletmecisiymiş meğer.

Burada kendimize karışık bir tabak hazırlatıverdik. Bir kere tazelik dört dörtlük. Parıl parıl renkleriyle bu Zeytinyağlılar ne denli özenle hazırlandıklarını bize hemen gösterdi.

Şu ana kadarki olumlu tonumuz işaret fişeğini çakmıştır. Hepsini az ya da çok beğendik. Ama özellikle ikisini.

Meyvelerle bir arada sunulan Kereviz o kadar rahatlatıcı ve renkliydi ki. Bu türden bileşimlerin dünyada yükselişinin geçici bir trend olduğunu da sanmıyorum. Damak tatlarımızı ileri taşıyan denemeler yapıyor ve bunları paylaşarak çoğaltıyoruz.

Sofranın esas yıldızı ise Barbunya oldu. Güzel bir Barbunyaydı bu. İyi malzemeyle kararında pişmişti. Annemizin elinden yediklerimize denk olabilirdi. Ama sevgili anneciğimizin düşünemediği sürpriz bir malzemeyle ufkumuzu açtılar: Tarçın. Tencereye konan bir ya da birkaç çubuk Tarçın bu yemeği öyle bir hale getirmişti ki, aklıma gelen yegane sıfat, karizmatik oluyor.

Mekan oldukça küçük. Toplamda 10 kişiyi bile almaz. Ama ailenize veya dostlarınıza yemek vermeniz söz konusuysa buradan toplu alışveriş yapmanız mümkün. Nitekim biz otururken bu amaçla gelip gidenler vardı. Burayı bilen biliyor ve benimsemişler.

Hoş sohbetiyle, kedi eviyle, insanın içini açan ayrıntılarıyla İnci’den Ev Yemekleri & Meze, bence sizi de mutlu etmeli. Yolunuzu önce Kuzguncuk’a, sonra buraya bir düşürün, olur mu?

Artıları
  • Fark yaratmayı ıskalamayan geleneksel lezzetleri
  • Şirinliği ve tevazusu
Eksileri
  • Yok 🙂
Adres: Kuzguncuk Mahallesi, İcadiye Caddesi, No 64, Üsküdar, İstanbul
Web Sitesi: İnciden Ev Yemekleri ve Meze Facebook Sayfası
Telefon: +90 216 492 65 66

İnci'den Ev Yemekleri Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

İlgili Yazılar