For English version of this review, please scroll down.

Her şeyin orijinalini, yerinde yeme taraftarı olsam da Suşiye bayılıyorum. Bu alandaki birikimimizi ileri taşıma iddiasındaki her mekan ilgimi çekiyor. Inari Sushi Omakese son aylarda yemek tutkunlarının ilgisini çeken noktalardan biriydi. Biz de ziyaret ettik.

Atmosfer

Ortamın sıcak ve samimi bir havası var. Kesinlikle Batılı bir çizgiye sahip ama herhangi bir restorana değil, Japon mutfağı sunan bir yere geldiğinizi hissettiriyor.

Daha önce bazı yorumlarda, servisle ilgili aksaklıklar olduğunu okumuştum. Ama biz ziyaretimizde, bu alanda hiç sorun yaşamadık. Sanırım eleştirileri dikkate alarak bu konuda kendilerini geliştirmişler.

Geniş ve kaliteli bir alkollü içecek menüsü sunmalarına kocaman bir artı puan.

Lezzet

Geniş bir grupla gidince çok sayıda sipariş verip bolca seçenek tatma imkanı bulduk. Yediklerimizin hepsi bizi tatmin etti. Buna karşılık, elbette bazıları öne çıktı.

Benim için Foie Gras ve Toro Nigiriler gayet başarılıydı. Ayrıca Fuji Roll ve Unagi Maki Roll pek hoşuma gitti.

Yalnız kullandıkları soslarda tuz oranının yüksekliği dikkatimizi çekti. Bu konuda bir düzenleme yapabilirler.

Yemek sonrası söylediğim Kızarmış Dondurmada da yağ ve şeker dengesi mükemmeldi. Kullandıkları dondurma da makul kalitedeydi. Keyifli bir deneyim yaşadım.

Fiyatlar

Biz biraz da tadım amacıyla gittiğimiz için, çok çeşit sipariş ettik. Sake de içtik. Sonuçta ortalama 100 TL civarı ödedik. Aramızda 70-80’e çıkanlar da vardı, 120’ye de. (31 Ekim 2015) İstanbul’daki Suşi restoranlarının genel standartlarına göre fiyatı abartılı değil. Alkol fiyatları da Kuruçeşme’den ziyade, İstanbul ortalamasını yansıtıyor. Her yerde bu fiyatlar var zaten. Daha mütevazı bir iştahla, hele ki alkolsüz olarak, kişi başı 50 TL düzeyine de çıkabilirsiniz.

Sonuç

Inari bugün itibarıyla İstanbul’un en iyi Suşi restoranlarından biri. Yemek kalitesiyle öne çıkıyorlar. Burayı tekrar tekrar ziyaret edip, tüm seçeneklerini denemek için sabırsızlanıyorum.

Artıları
  • Suşi seçenekleri yaratıcı ve kentin en iyilerinden
  • Geniş alkol menüsü
Eksileri
  • Soya soslarındaki tuz oranı
Adres: Kuruçeşme Mh Kuruçeşme Cd No:11 Beşiktaş / İstanbul
Telefon: +90 212 265 96 00
Web Sitesi: http://www.inarisushiomakase.com/

Even though I prefer eating everything in its original place and form, I love Sushi. Every business claiming to raise the bar of Sushi in İstanbul attracts my attention. Inari Sushi Omakese received great reviews from food enthusiasts in recent months. And we visited them.

Ambiance

This place is warm and cosy. It’s definitely Western but it makes you feel you’re not in an ordinary restaurant, but a special spot serving Japanese cuisine.

A few reviews contained complaints about service quality. But we didn’t have any problem in this field at all. Service was just fine. I think they took criticisms seriously and improved themselves.

A big plus for their wide-ranged and high quality alcoholic beverage options.

Taste

We visited the place as a large group and we tasted a lot of options. Everything they served was satisfying. But of course, some of them were unforgettable.

Foie Gras and Toro Nigiris were just wonderful. I loved Fuji Roll and Unagi Maki Roll too.

The only thing that bothered us was the high amount of salt in their sauces. They may want to consider a change in this.

Sugar balance in Fried Ice Cream was perfect. And the Ice Cream they used was good. I enjoyed it.

Pricing

As we visited them for tasting, we ordered many things. And we had Sake too. Finally, we paid 100 TL in average. Some of us paid 70-80 and some of us 120 TL. (October 31st, 2015) Considering overal pricing standards of Sushi restaurants in Istanbul, it was acceptable. Alcohol prices also reflected the average of current levels. They can charge you this much anywhere. With a more modest apetite, especially without alcohol, you can enjoy a good lunch or dinner here for 50 TL.

Verdict

As of today, Inari is one of the best Sushi spots of İstanbul. They stand out with food quality. I’m looking forward to visit them again and again to try all their options.

Pros
  • Sushi options are creative and among the best in town
  • Wide-ranged alcoholoic beverage options
Cons
  • High amount of salt in soy sauces
Address: Kuruçeşme Mh Kuruçeşme Cd No:11 Beşiktaş / İstanbul
Phone: +90 212 265 96 00
Webite: http://www.inarisushiomakase.com/

İlgili Yazılar