Fatih 99 Steakhouse

For English version of this review, please scroll down.

Bostancı’da uzun yıllardır mahalle kasabı olarak hizmet veren Fatih Aydar, son yılların trendine uyarak mekanını Steakhouse’a dönüştürdü. Ve bu arada sosyal medyayı öyle iyi kullandı ki, İstanbul’un yemek kaşifleri arasında adını duymayan kalmamıştır. Biz de İstanbul Foodie Club üyeleriyle ziyaret ettik.

Bir mekanı değerlendirirken, verdiği hissin tüm unsurlarını düşünmeye çalışıyorum. Bu anlamda Fatih Aydır’ın kendisi, konseptin bir parçası. Sempatik bir adam. Mesleğinde oldukça bilgili olduğunu belli ederken kendi kişisel markasını inşa etmeyi başarıyor. En azından şunu söyleyebilirim; yediğiniz her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlatabilen birinin bulunması güzel.

Sucuk, Füme ve Köfte ile başlangıç yaptık.

Buranın özellikle Sucuğu gittikçe ün kazanıyor. Tadanlar paket halinde de alıp eve götürüyor. Masadaki dostlarımızdan biri de dayanamayıp birkaç kangal aldı.

Fatih Bey, Burgerlerine de oldukça güveniyor. Masamızda farklı görüşler çıktıysa da fark yaratmak üzere gösterilen çaba hepimizin dikkatini çekti. Et kesinlikle değerini ve karakterini yitirmeden, sulu sulu servis edilmişti. Pideyle sunulması bence iyi bir tercihti. Patatesleri de beğendik.

Ardından Kobe ve Dry Aged Dallas Steak ile devam ettik. Kobe elbette Türkiye’de yetiştirilmiş hayvanlardan elde ediliyor. Ben Dallas Steak’i daha bir beğendim. Fatih Aydar’ın eti terbiye etmeyi ve pişirmeyi ne denli iyi bildiğini en iyi bu ürünüyle gösterdi.

Günümüzde İstanbul’daki bir Steakhouse’a ortalama ne kadar ödüyorsanız, burada da o kadar ödersiniz. Pahalı kategorisindeki yerlerden olmadığını kesinlikle söyleyebilirim.

Burası sıcak ve sahici bir mekan. Kaliteli ürünleri mütevazı fiyatlara sunuyor ve size emin ellerde olduğunuzu hissettiriyor. İyi et yemek için her zaman uğrayabilirsiniz. Fatih 99 Steakhouse‘la Anadolu yakası, iyi bir alternatif kazanmış. Çizgilerini daha da yukarı taşımaları dileğiyle.

Artıları
  • Kaliteli et ürünleri.
  • İşini tutkuyla yapan, uzman bir işletmeci.
  • Makul fiyatlar.
Eksileri
  • Yeri ara sokakta olduğu için haritada iyice araştırmadan gelmeyin.
Adres: Balkan Sokak Balkan Apt. No:6/3 Bostancı, Kadıköy / İstanbul
Web Sitesi: https://www.facebook.com/Fatih-Steakhouse-1394185290838821/
Telefon: +90 216 384 0252

 


Fatih Aydar, a long time local butcher in Bostancı, followed the latest trend and turned his place into a Steakhouse. And meanwhile, he used social media so well, all food enthusiasts in İstanbul heard his name. And we visited the place with İstanbul Foodie Club members.

When I think about a place, I try to evaluate its overall feeling. In that sense, Fatih Aydar is part of the concept. He’s a lovely guy. As he shows his expertise, he creates himself as a personal brand. I can say this at least: Having someone who can tell you about anything you eat in specific detail is good.

We started with Sausage, Füme and Meatballs.

Their Sausage is famous. Visitors often buy some more to take home. One of our friends bought a few as well.

Fatih is very confident about his Burgers as well. Even though there were various opinions around the table, we all noticed his efforts to create something unique. He served the meat with all its characteristic and all its juice. Using Pita was a good choice. And we liked Potatoes too.

Then we tried Kobe and Dry Aged Dallas Steak. Kobe is of course made from animals in Turkey. I liked Dallas Steak more. Fatih Aydar showed his high skills in marinating and cooking with this product.

Prices are reasonable here. You will pay the same amount with any good Steakhouse in İstanbul. It’s not in expensive category.

This is a warm and cozy place. They serve good quality for reasonable prices and they make you feel you’re in safe hands. To have good meat you can visit here anytime. With Fatih 99 Steakhouse, Asian side has a good alternative. I hope they can do even better.

Pros
  • High quality meat products.
  • A passionate and expert business owner.
  • Reasonable prices.
Eksileri
  • It can be hard to find. Make sure you research the place on a map application before your visit
Address: Balkan Sokak Balkan Apt. No:6/3 Bostancı, Kadıköy / İstanbul
Website: https://www.facebook.com/Fatih-Steakhouse-1394185290838821/
Phone: +90 216 384 0252

İlgili Yazılar