Doymak Yok 1 Yaşında!

Geçenlerde aklımıza düştü. “Yahu” dedik, “Doymak Yok’u açalı epey oldu. Bir senemizi tamamladık mı acaba?” Baktık ki az kalmış. Blogun altyapısı, tasarımı vs için verdiğimiz çaba daha öncesine uzansa da ilk yazımızı 15 Eylül 2015 tarihinde yayınlamışız. Bu tarihi yıl dönümümüz olarak kabul edebiliriz.

Bu süreçte sizinle her hafta beraber olmaya çalıştık. Ülkemizde çeşitli felaketlerin yaşandığı, üzücü dönemlerde verdiğimiz kısa aralar haricinde, Instagram, Blog ve Facebook üzerinden haftada en az birkaç paylaşım yaptık. Elimizde malzeme oldukça daha da fazlasını paylaşmaktan geri durmadık.

Instagram hesabımızı da takip edin, e mi?

Doymak Yok, belirli günlerde size sesleneceğini bildiğiniz, tanıdık bir yüz olsun istedik. Sanıyorum bunu az çok başardık da. Biz keşiflerimizi düzenli olarak paylaşırken, fevkalade mutluluk verici bir ilgi gösterdiniz. Organik takipçi ve ziyaretçi sayılarımız günden güne arttı. Her paylaşımımıza sıcak tepkiler veren, harika insanlar tanıma olanağı bulduk.

Ve dedik ki, birinci yıldönümümüzde bu harika insanlara kendimizden bir şey sunalım. Doymak Yok‘un önerilerine her an ellerinde bulundurdukları cep telefonlarından veya isterlerse web üzerinden kolayca ulaşabilsinler. Mutlaka önerdiğimiz, pek özel bulduğumuz mekanları bir liste halinde görebilsinler.

Doymak Yok’un İstanbul’daki Favorileri, Zomato üzerinde hazırladığımız bir derleme.* İçinde esnaf lokantalarından kahvaltı duraklarına, meyhanelerden tatlıcılara 46 mekan bulunuyor. Daha da güzelini söyleyelim; aklımızda kalan yeni bir mekan keşfedersek veya bu listede bulunan mekanlardan biri tekrar ziyaretimizde hayal kırıklığına neden olursa, bu listeyi haftalık periyodlarla güncelliyoruz.

Doymak Yok’un İstanbul’daki Favorileri’ne ulaşın

Velhasıl kelam, iyi ki varsınız. Birlikte var olmayı sürdürelim. Yeni dostlar da edinelim. Ve bizlere mutluluk veren bir sürü deneyim, bir sürü güzellik paylaşıp yaşama tat kattıktan sonra, gelecek yıl bugün, 2 yaşımızı doldururken birbirimize yine gülümseyelim.

Sevgiler…

*Yelp’in güzel insanlarına küçük bir not: Sizleri unutmuş değiliz. Aslında aynı listeyi Yelp üzerinde de oluşturmak istedik. Ancak Yelp, yorumlamadığınız bir mekanı liste halinde paylaşmanıza izin vermiyor. Yalnızca kendi yorumlarınızdan derleme oluşturabiliyorsunuz. Bu yorumları girmek de takdir edersiniz ki zaman ve emek istiyor. Sistemde bir değişikliğe gidilirse söz, Doymak Yok’un İstanbul’daki Favorileri, sizin platformda da hemmencecik yerini alacak.

İlgili Yazılar