Bu yaz en iyi Dondurma duraklarını keşfetmek için epey çaba sarf ettik, değil mi? Keşiflerimizi de ağzımızda bakla ıslanmadan, hemen siz, sevgili takipçilerimize yetiştirdik. Ama heyhat, kim derdi ki en iyilerden birini yazın sonunda keşfedeceğimizi?

Efendim, geçenlerde bir gün bedenimiz dondurma diye kıvranınca, daha önce 101 Lezzet Festivali’nde kısaca tanışma imkanı bulduğumuz ve pek sevdiğimiz Dondurmacci‘nin Caddebostan’daki şubesi aklımıza düşüverdi. Aklımız ne de güzel bir oyun oynamış bize. Çünkü sürekli müşterisi olacağımız bir durakla buluşmamızı sağladı.

Aslında yapmak istediğimiz yorumların çoğunu daha önce Serez Dondurmacısı için yapmıştık: Taze, doğal ve dengeli.

Ama Dondurmacci için bir şey daha ekleyebiliriz: Yaratıcılık.

Abi bu ekip ilginç şeyler yapıyor, haberiniz olsun. Mesela Pembe Gül diye bir dondurmaları var; buram buram gül kokusu. Tuzlu Karamel, Ballı Lavanta falan gibi seçeneklerinin hepsini de denemeye değer.

Yediğimiz 7-8 çeşit arasından biri bile standardı düşürmüyordu. Fıstık, Limon, Karadut gibi klasik lezzetleri de, kendilerine has çeşitleri de aynı düzeyde başarıyla çıkarmışlar.

Fiyatları da Bağdat Caddesi’nin genel seviyesinde, günümüzde her yerde karşılaşabileceğimiz dondurma fiyatları. Biz 7-8 topa 28 TL ödedik. (20 Ağustos 2016)

Yani kısacası sevgili dostlar, burada kesinlikle ziyaret etmeniz gereken bir lezzet durağı var. Hele Anadolu Yakası’ndaysanız aman ha ıskalamayın. O kadar diyorum, bak.

Artıları
  • Pembe Gül’ü mutlaka tadın
  • Taze, doğal, dengeli ve yaratıcı tatlar
Eksileri
  • Yok 🙂
Adres: Beyaz Akasya Sk. No1/C, Caddebostan Mahallesi, 34728 Kadıköy/İstanbul
Web Sitesi: http://www.dondurmacci.com/
Telefon: +90 216 467 34 80

 

Dondurmacci Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

İlgili Yazılar