Doğacıyız Gourmet, adını fevkalade duyurmuş, marka değerini alabildiğine artırmış bir işletme. Görüşlerini dikkate aldığımız, damak zevkine güvendiğimiz pek çok dostumuz buraya bayılıyor ve bize öneriyordu. Lezzet yolunda çile çekmekten kaçınmasak da sabah saatlerinde Cihangir’e gitmeye biraz üşeniyorduk. Nihayet bir fırsatını bulabildik. İşbu yazı, o fırsatın eseridir.

Bir cumartesi sabahı ziyaret ettiğimiz halde, doğrusu mekanı beklediğimizden boş bulduk. Biraz sıra beklememiz bile gerekebileceğini kabullenerek vardığımız mekanda bu hem hoş bir sürprizdi, hem de her zaman full çektiği izlenimini veren işletme bizi şaşırttı. İlk artıyı hemen bu noktada dile getirelim: Servis son derece başarılıydı. Henüz bir gün önce Kadıköy’de, çok da dolu olmayan bir mekanda 3 çalışan servisleri geciktirirken, burada bir genç adam 4-5 masayı tek başına çatır çatır çeviriyordu. Bunun ne kadar özel bir beceri olduğunu zaman zaman unutabiliyoruz.

Yediklerimize gelince…

Instagram hesabımızı da takip edin, e mi?

Kesinlikle başarılı. Hepsi başarılı. Fotoğraflarda görüyorsunuz. Masamıza pek çok şey geldi, gitti. İçlerinden hiçbiri için olumsuz konuşamam. Çoğu da gayet hoşumuza gitti. Özellikle Zeytinyağlı seçenekleriyle pek çok mekandan farklı bir tona sahip. Kısırı, özellikle de Patlıcan Salatasını kahvaltı sofrasında görmek beklenmedikti.

Diğer yandan, özel olarak aklında kalan, sıradışı bir lezzet var mıydı diye sorarsanız, duraklıyorum. Emin olamıyorum. Yine de genel kalite düzeyi yüksek. Hatta kahvaltı sunan pek çok mekandan yüksek.

Fakat mekanın olağanüstü bir artısı var: Fiyatı. En nihayetinde, dolu dolu bir kahvaltıdan iki kişi 38 TL’ye kalktık. (13 Ağustos 2016) Kişi başı 19 TL. Harikulade. Fiyat-fayda dengesi açısından en tepelerde yer alan bir işletme burası.

Mekanın yorum ve puanlama imkanı sunan çeşitli platformlarda aldığı yüksek notların beklentileri gerçekdışı bir seviyeye çekmemesinde yarar var. Burada hayatınızın en özel kahvaltısını yapamayabilirsiniz. Ancak Doğacıyız Gourmet son derece başarılı bir kahvaltı durağı. Mükemmel servisi, tatmin edici lezzetleri, eşsiz fiyat-fayda dengesiyle her zaman tercih etmeye değer.

Artıları
  • Zengin kahvaltı çeşitleri
  • Başarılı servisi
  • Makul fiyatları
Eksileri
  • Mekanın kendisinden yana bir eksik ifade edemem. Mekan gayet iyi, hoş. Ancak ziyaretçilerinin beklentileri fazla yükselttiğini düşünüyorum.
Adres: Kılıç Ali Paşa Mahallesi, Kasatura Sokak, No 16/A, Beyoğlu, Istanbul
Web Sitesi: http://dogaciyiz.com/
Telefon: +90 212 243 81 90 / +90 532 177 11 18

 

İlgili Yazılar