Önemli güncelleme: Bu yazı 7 Eylül 2016 tarihinde yayınlandı. O zaman mekan sahibinin üslubunu fazlaca iddialı bulmuş ve bunu yazımızın eksiler kısmında “Müşteriyle kurdukları iletişimde çok değil, bir adım geri çekilmeyi tercih edebilirler” diye belirtmeye çalışmıştık. Ne yazık ki durum tam tersi oldu.

Facebook’taki Mide Lobisi grubunda, 10 Eylül 2016 günü, işletme adına, kriz yönetimine yakışmayacak bir tavır sergilediler. Bu koşullar altında, izlenimimiz kendi doğrudan deneyimimize dayandığı için yazımızı kaldırmayacağız. Yazımız bizim o gün yaşadığımız deneyimi yansıtıyor. Ancak söz konusu iletişim faciasına tanık olduktan sonra mekanı okurlarımıza önermekte gönüllü olamıyoruz. İnternet’teki farklı ayak izleri biriktikçe, mekanlar hakkında kapsamlı ve gerçekçi görünümler ortaya çıkıyor. Olumlusu da, olumsuzu da beraberce bulunsun. Kendilerine başarılar diliyoruz.

Pekala, pek yeni ve hızla ün kazanacağını düşündüğümüz bir mekan bulunca ne yapıyoruz? Zaman kaybetmeden Doymak Yok okurlarıyla paylaşıyoruz. Bu kez yolumuz Bostancı’da 4 aydır hizmet veren Charcuterie Vintage‘a düştü. Bir kahvaltı yaptık ve dedik ki “Abi burayı patlatmak lazım.”

Şimdi burası esasında bir Şarküteri. Pek kaliteli Peynirler, Et ürünleri ve böyle bir dükkanda bulmayı umabileceğiniz her şeyi içeriyor. Son derece şık ve şirin; mutlulukla alışveriş yapabileceğiniz bir yer. Ve bahçesinde, kahvaltınızı edip sandviç gömebileceğiniz masaları da var.

Kahvaltı yapmak istediğinizde, sadece içeri doğru başınızı uzatıp “Selamlar, biz kahvaltı yapmaya gelmiştik” demeniz yeterli. Yahut biraz daha ayrıntı vermek isteyebilirsiniz: “Yumurta istiyoruz. Peynir tabağı yapalım. Ya düşündüm de, Et tabağı da yapalım. Üstat bir dakika gitme, biz Kaymak Bal da alalım.” İyi bir şarküteride bulunduğunuz için, Peynir ve Et tabaklarında bulunmasını istediğiniz her şeyi de belirtebilirsiniz.

Bu gibi mekanların sahip olabileceği en önemli vasıf, yani müşterisini samimiyetle düşünen bir işletmeci burada mevcut. Kendinizi tamamen onun uzman ellerine de bırakabilirsiniz.

Gelelim yediklerimize…

Çok net söyleyebilirim; burada yiyeceğiniz neredeyse her şey en üst kalitede. Belirli bir kahvaltı menüsü oluşturup bunu mümkün olduğunca düşük maliyetle sunabilmek için malzemeyi azaltan veya lezzetten ödün veren işletmelerin aksine, Charcuterie Vintage, evinize de alıp götürmek isteyeceğiniz ürünlerle kahvaltı hazırlıyor.

Yumurtayı fevkalade güzel pişiriyorlar. Arzu ederseniz Ekşi Mayalı Ekmek ve Simit dolu bir sepeti masanıza getiriyorlar. Porsiyonları da oldukça büyük. Delikanlılık edip acı çekmeyin; az az söyleyip yetmezse artırın. Peynir tabağımızı gördünüz, değil mi?

Instagram hesabımızı da takip edin, e mi?

Yediğimiz Keçi Peynirine, Tulum Peynirine, Eski Kaşara bayıldık. Bir de ikram edilen Manda Yoğurdu vardı ki özel olarak aklımızda kaldı. Kahvaltıda Yoğurt yeme alışkanlığımız pek yok. Ama bunu gidin deneyin, abisi. Özel bir lezzet.

Zeytinler için de kaç sözcük yazarsam yazayım, hepsi olumlu olacak; o yüzden kısa keseyim. Ekmeğe sürülebilir formdaki Badem Ezmesini de tatmak istemelisiniz. Antep’ten geldiğini söylediler; tadına dayanarak inanırım.

Ha bir de birçok yerde yaşadığımız, Balın Kaymağa göre çok konulup ziyan olması olayı burada yaşanmıyor. Bunu da hesap etmelerine artı puan.

Peki bu kocaman, zar zor bitirdiğimiz ve son derece iyi ürünlerden, üstelik çok bol et ürününden oluşan kahvaltıya ne kadar ödedik? İki kişi için 68 TL. (27 Ağustos 2016) Başka sözüm yok, Hakim Bey.

İnsan Kahvaltıda farklı bir atmosfer, huzur falan arıyor ya. Charcuterie Vintage size bunu Lunapark manzarasıyla sunacak. Mekan Bostancı Lunaparkı’nın tam karşısında bulunuyor. Burada gerçekten lezzetli bir Kahvaltı yaparken çocukluğunuzu da anımsayacak, masalsı bir şeyler göreceksiniz. Güzel şeyler yiyecek, makul fiyatlar ödeyeceksiniz.

Yalnız derler ki akın etmeyin. Düzenlerini henüz yeni oturttukları için kalabalıklara servis yaparken bir süre aksamalar yaşanabilirmiş. Onu da en kısa sürede aşacaklarından eminim.

Artıları
  • Malzemede kaliteden ödün verilmemesi
  • Kocaman ve orantılı hesaplanmış porsiyonları
  • Son derece makul fiyatları
Eksileri
  • Online ortamda daha görünür hale gelmeliler.
  • Müşteriyle kurdukları iletişimde çok değil, bir adım geri çekilmeyi tercih edebilirler.
Adres: Bostancı Mahallesi, Mehmet Şevki Paşa Caddesi, No 7/B, Kadıköy, İstanbul
Telefon: +90 530 608 10 18

Charcuterie Vintage Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

İlgili Yazılar