For English version of this review, please scroll down.

Size bir sır vereyim: Bir konsept olarak Moda’da kahvaltı yapmak, artık terk edilmesi gereken eski bir moda. (Kelime esprisi yapmaya çalışmıyorum 😉 )

Müşteriye doymuş, rezervasyon almayı bile reddeden mekanlarda, 40 dakika ve üzeri sürelerle sıra bekleyen insanların yüzlerine bakarak kahvaltı yapmak bana keyif vermiyor artık. Bu arada kalitenin sürekli düşüp fiyatların yükseldiğini de söylemem gerek. 35 TL’ye içinde özellikli pek ürünün kalmadığı kahvaltıları eziyet çekerek yemekten artık vazgeçelim ve bu şişmiş piyasanın gerçekçi bir zemine kavuşmasını sağlayalım.

Yeldeğirmeni bu açıdan yükselen bir yıldız. Geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiğimiz Breakfast of Pan (BoP) da doğru bir tercihti.

Bu minik mekan, handikaplarını hiç fark etmeyeceğiniz şekilde zarifçe ve şirin biçimde döşenmiş. Rahat ediyorsunuz. Rezervasyonumuzla rahatça gidip oturduk. Ayrıca kalabalık sayılabilecek masamıza servisin hiç aksamadığını da söyleyebilirim. İnsanca bir muamele gördük; huzurlu bir pazar kahvaltısı ettik.

Burada her şeyi minik minik sipariş ederek kendi kahvaltınızı yaratma şansınız var. Biz birkaç çeşit Yumurta, Bruschetta ve Kahvaltılık tercih ettik.

Peynirleri kaliteli ve porsiyonları yeterli. Yumurtalar gayet başarılı. Her biri size farklı bir lezzet yaşatıyor. Mekanı bu açıdan özellikle takip etmelisiniz.

Lor ile sunulan Ayva Reçeli tam beklediğim gibiydi. Kahvaltılık Humus hafifti. Bal-Kaymak kahvaltı sofralarının zaten olmazsa olmazı. Bruschetta‘ların da her biri, hoş lezzet bileşimlerine sahipti.

Gelelim en güzeline. Bu kocaman kahvaltı için kişi başı 21 TL ödedik. (21 Şubat 2016) Mükemmel bir fiyat.

Şunu artık gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz: Kahvaltı için Moda’yı bırakın ve Yeldeğirmeni’ne bir şans verin. Breakfast of Pan (BoP) da ziyaret edeceğiniz yerlerden biri olsun.

Artıları
  • Kendi kahvaltı menünüzü yaratma imkanı
  • Kaliteli ve lezzetli ürünler
  • Atmosferi, servisi ve rezervasyon imkanı
  • Son derece uygun fiyatları
Eksileri
  • Yok 🙂
Adres: Rasimpaşa Mahallesi, Duatepe Sokak, No 4/D, Kadıköy, İstanbul
Web Sitesi: Breakfast of Pan Facebook Sayfası
Telefon: +90 216 700 10 86

Let me give you a secret: As a concept, breakfast in Moda is an old fashion we have to let go.

Businesses have more customers than they ever need. They even refuse to make reservations. You have to wait for like 40 minutes or have your breakfest facing these people in queue. This is no joy anymore. On top of that, quality is getting lower and lower. For 35 TL, you get a breakfast with no special item at all. Let’s just forget this and help this market bubble go down to a realistic level.

Yeldeğirmeni is a wonderful neighbourhood in that sense. And Breakfast of Pan (BoP) we visited recently was the right choice.

This small place is well decorated and you don’t notice any of its handicaps. You get relaxed here. With our reservation, our table was already set. And there was no problem with service despite our relatively large number. We were well treated and had a nice, peaceful sunday breakfast.

Here you can order everything in small sizes to create your own breakfast. We preferred different sorts of Eggs, Bruschettas and other breakfast stuff.

Cheeses are good and sizes are served large enough. Eggs are quite well. Each different option has its own taste. You should follow this place especially for that.

Quince Marmelade with Ricotta was just I was hoping for. Hummus was light. Honey & Cream is a must for any breakfast. And each one of Bruschettas was delicious.

And here’s the best part. For this huge breakfast we paid 21 TL per person. (21 February 2016) A wonderful price indeed.

I can say this: For breakfast, forget Moda and give Yeldeğirmeni a chance. Breakfast of Pan can be a good spot to visit.

Pros
  • Option to create your own breakfast menu
  • High quality and delicious food
  • Ambiance, service and reservation policy
  • Very good prices
Cons
  • None 🙂
Address: Rasimpaşa Mahallesi, Duatepe Sokak, No 4/D, Kadıköy, İstanbul
Website: https://www.facebook.com/Bop-Breakfast-of-Pan-1603426309906752/
Phone: +90 216 700 10 86

İlgili Yazılar