For English version of this review, please scroll down.

İzzet Çapa, her yeni mekanında ilgi çekmeyi başarıyor ve Beer Hall da bir istisna olmadı. Sosyal medyayı çok iyi kullanarak yürüttüğü kampanyadan etkilenerek, mekanı ziyaret ettik.

Atmosfer

Öncelikle konsepti çok iyi oturtmuşlar. Geniş, ferah bir mekan. Her yanı esprilerle süslü. İçeri girer girmez ısınıyor ve rahat hissediyorsunuz.

Mekanın her köşesinde, içki ve atıştırmalık satın alabileceğiniz noktalar mevcut. Self-servis çalışıyorlar. Her masada bulunan menülerden arzu ettiğiniz şeyi seçiyor ve bizzat gidip alıyorsunuz. Sipariş beklemek yok. Hesap ve hesap tartışması yok. Her şey basit ve net. Yalnız gecenin ilerleyen saatlerinde özellikle barın aşırı kalabalık olduğunu ifade etmeliyim. Bir noktadan sonra deneyimi olumsuza dönüştüren bir ayrıntı bu.

Müzik seçkisi başarılı. Diğer yandan, mekan kalabalıklaştıkça gürültü seviyesi artıyor ve daha yüksek sesle konuşmanız gerekiyor. Ama bu her barda yaşadığımız bir sorun, değil mi?

Lezzet

Beer Hall’da seçenekleriniz biradan ibaret değil. Mekanın full barı mevcut. Buna karşılık, bira menüsüyle öne çıkıyor. Çok farklı karakterlere sahip, sayısız birayı tatma imkanı buluyorsunuz. Ferahlatıcı olanlarından, yüksek alkollü olanlarına, ilginizi çekecek bir şey burada mutlaka vardır. Bu alanda İstanbul’un en iyi noktalarından biri.

Atıştırmalıklarda da makul bir kalite yakalanmış. Küçük boyutlu tadım menüleri oluşturulmuş olması güzel. Meksika lezzetleri, Sosisli Sandviçler, Hamburgerler ve Kızartmalardan oluşan seçeneklerin bir kısmını tattık. Hiçbiri unutulmaz değildi ama hayal kırıklığına da uğramadık.

Yalnızca Beer-a-misu’da standart Labne kullanmış olmaları bizi pek mutlu etmedi.

Fiyatlar

Mekanın fiyat düzeyi, beklentimizin ötesinde makuldü. Alkollü içeceklerdeki vergi oranları ve fiyatlar malum. İstanbul’daki pek çok mekanda 25 TL ve üzerine içilebilen yabancı biraları 13-15 TL düzeyinde sunmaları harika bir karar olmuş. Bu fiyatlar insanı rahatlatıyor ve eliniz hiç durmuyor. Bara ve büfelere uğrayıp duruyorsunuz. Sonuçta mekandan çıkarken harcadığınız rakam, diğer mekanlarda harcadığınızdan az olmuyor ama kendinizi daha iyi hissettiğinizi söyleyebilirim.

Sonuç

İzzet Çapa yine mekandan ziyade bir konsept yaratmayı başarmış. Biz deneyimimizden memnun kaldık. Ekibin diğer mekanları gibi kısa sürede kapanmamasını umduk. Çünkü burası, özellikle biraz sakin olduğu zamanlarda gelirseniz, dostlarınızla güzelce sohbet edebileceğiniz, stres atabileceğiniz bir nokta olmuş. Daha fazla işletmecinin buradan ilham alması dileğiyle.

Artıları
  • Geniş bira seçenekleri.
  • Atmosferi
  • Fiyatları
Eksileri
  • Çok kalabalıklaştığı zaman bara ulaşmak zorlaşıyor.
Adres: Vişnezade Mahallesi, Süleyman Seba Caddesi, No 46, Beşiktaş, İstanbul
Telefon: +90 212 219 65 30
Web Sitesi: https://www.facebook.com/beerhalll/

İzzet Çapa manages to attract a lot of attention with every new place he opens and Beer Hall was no exception. His campaign on social media was quite exciting and we visited them.

Ambiance

First of all there’s a fine concept here. A large and roomy place with high ceilings. Humorous accesories everywhere. As soon as you enter, you feel warm and comfortable.

At every corner, there are spots where you can buy booze or snacks. It’s self-service. There are menus on each table. You just choose what you want and take it. No waiting for waiters. No addition or any discussion about it. Everything’s simple and clear. But I should note that late night, the bar gets overcrowded. After a certain point, it becomes a negative experience.

I liked the music selection. On the other hand, as the place gets crowded, the volume gets higher and you have to speak louder. But it’s a problem we have everywhere, right?

Taste

At Beer Hall, beer is not your only option. They have a full bar here. But of course, this place stands out with its beer menu. You have the opportunity to taste numerous beers with different characteristics here. From refreshers to those with high alcohol rates, I’m sure you can find something interesting. It’s one of the best spots of İstanbul, in that sense.

Snacks are fine. It’s good to have small tasting menus. We tasted a few options from Mexican snacks, Hot Dogs, Hamburgers and Fries. None of them was unforgettable but we had no disappointment.

But the standard Labne they used in Beer-a-misu didn’t make us happy.

Pricing

Prices here were quite reasonable, in fact lower than our expectations. We know the taxes on alcoholic beverages in this country. Selling most imported beers around 13-15 TL, instead of 25 TL was a great decision. You feel more comfortable with these prices and you buy one after another. At the end, what you pay is no less than anywhere else, but you feel like it’s a good deal here.

Verdict

Again, İzzet Çapa created a concept, not just a business. We were happy with our experience. And we hope it won’t close like many other places of the same team. Because Beer Hall is a spot where you can have nice conversations with your friends and release your stress, especially if you visit when it’s relatively calm. I wish more business owners get inspired from this place.

Pros
  • Wide range of beer options
  • Ambiance
  • Prices
Eksileri
  • It’s hard to reach the bar when it’s crowded.
Address: Vişnezade Mahallesi, Süleyman Seba Caddesi, No 46, Beşiktaş, İstanbul
Phone: +90 212 219 65 30
Website: https://www.facebook.com/beerhalll/

İlgili Yazılar