Sana bir sır vereyim mi sevgili Doymak Yok okuru? Ben Döner yemiyorum. Dostlarım bana iyi bir Dönerci sorduğunda mahcup mahcup “Bilmem” diyorum. Çünkü Dönerin kötü bir piyasa tarafından istismar edildiğini, içinin boşaltıldığını, değerinin tüketildiğini düşünüyorum. En kötü koşullarda hazırlanan, içinde ne olduğu çoğu zaman belirsiz ve canından bezmiş bir ucuz iş gücü tarafından servis edilen Döner, uzun süredir terk ettiğim bir yemek. Ama bu, doğru düzgün hazırlanmış bir örneğini bulduğumda tadını çıkarmayacağım anlamına gelmiyor. Bir Beykoz ziyaretimizde dedik ki “Hadi şu meşhur Bayramoğlu’na geçelim. Bu kadar sözü edilen şey neymiş, görelim.”

Instagram hesabımızı da takip edin, e mi?

Biz öğlen saatlerinde gittiğimizden olsa gerek, mekan kalabalıktı ama öteden beri şikayet edilen sıralarla karşılaşmadık. Yeterince canlı ve cıvıl cıvıl bir müşteri topluluğu vardı. Servis de orantılı olarak hızlıydı. Her şey pürüzsüzce yürüdü.

Bayramoğlu’nda çok fazla ve yaratıcı yemek yok. Klasik bir Dönerci menüsü. Bu yüzden uzun izahatlara ihtiyaç duymuyor. Fakat Bayramoğlu klasik bir Dönerci değil. Size sunulan Ekmeğin dokusundan bunu anlayabiliyorsunuz.

Ve Dönerleri… Her Döner böyle olsa, ben düzenli olarak Döner yerim. Kaliteli et, yeterince vurgulu yağ dokusu, gerektiği düzeyde pişmiş. Bu anlamda kesinlikle farklı ve özel. Keşke lezzeti anlatacak ve duyulara hitap edecek daha çok sözcük olsa.

Yalnızca Pilavlarını biraz sıradan bulduk. Ama o kadarını dert etmiyorum.

Fiyatları ise “İyi be” dedirtti. 2,5 Porsiyon Döner + İçecekler için ödediğimiz 61 TL’yi (3 Eylül 2016), kalite ve porsiyon boyutlarını göz önüne alınca gayet makul buldum.

Kısacası Bayramoğlu, “Dedikleri kadar varmış” diye ayrıldığımız mekanlardan oldu. Döner yine çok tercih etmediğim bir yiyecek olacak. Ama yolum Beykoz civarına düşerse ıskalamam.

Artıları
  • Et kalitesi
  • Büyük porsiyonları
  • Sorunsuz servis
  • Fiyat/fayda dengesi
Eksileri
  • Biz karşılaşmadık ama insanlar bazı zamanlarda uzun sıralar oluştuğunu söylüyor. Böyle anlara katlanacak kadar iyi olup olmadığına siz karar verin.
Adres: Rüzgarlıbahçe Mahallesi, G-69 Sokak, No 2, Beykoz, İstanbul
Web Sitesi: http://www.bayramogludoner.com.tr/
Telefon: +90 216 413 00 45 / 216 413 00 46

 

Bayramoğlu Döner Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

İlgili Yazılar