Aida Vino e Cucina

For English version of this review please click here.

Moda‘nın yemek sahnesinin yükselişi dikkatimi çekiyor. Bu güzel semtin lezzet kısırlığından nihayet kurtulduğunu görmek keyif verici. Moda’da tarihi bir binada faaliyet gösteren Aida Vino e Cucina‘yı İstanbul Foodie Club üyeleriyle ziyaret ettik. Bu şirin İtalyan lokantası, son aylarda bize en çok keyif veren işletmelerden oldu.

Burada işini çok iyi yapmaya gayret gösteren, çalışkan bir ekip var. Ve sizi mutlu etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Mekanın atmosferi, özellikle de sofra takımları hemen dikkatinizi çekecek. Bu çatal bıçaklarla, tabaklarla, kadehler ve fincanlarla her şey daha keyifli.

Beş parçadan oluşan başlangıçlarla açılışımızı yaptık: Tavuk Ciğer Pate, Patlıcan Parmigiana, Keçi Peyniri Tempura, Suppli ve Sebzeli Flan.

Tavuk Ciğer Pate, yanında Tereyağıyla servis ediliyor ve öne çıkan lezzetlerden oldu. Patlıcan Parmigiana da masamızda çok iyi karşılık buldu. Keçi Peyniri Tempura’ya bayıldım.

Bu arada mekanın harika bir Şarap seçkisi var. Biraz da tavsiye alarak çok keyifli kadehler içebilirsiniz.

Carbonara, Domuz Yağıyla güç kazanan bir yemekti. Biraz Domuz Eti kullanmanın sofraları ne kadar zenginleştirdiğini hatırlamamı sağladı. Birayla Pişmiş Dana Yanağı yumuşacıktı. Sosu keskin ve karakterliydi. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Lazanyayı da doğal ve hoş buldum.

Tatlılarda iyi iş çıkardıklarını düşünüyorum. Tiramisu, Dondurmalı Çikolata Mousse ve Zabayon seçeneklerinin her birini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Şekeri abartmamalarına kocaman bir artı puan.

Sonunda içtiğimiz, Moka Pot’ta gelen Kahve de fevkalade keyifliydi.

Yukarıda saydıklarımın tamamı artı iki şişe şarap dahil olmak üzere kişi başı 45-91 TL arası rakamlarla masadan kalkmayı çok makul bulduk. (12 Mart 2016) Normalde eklenen servis ücreti bize yansıtılmamıştı.

Moda’da çoğu zaman atıştırmalıklara ve sandviçlere mahkum oluyorsunuz. Aida önemli bir eksiğe yanıt veriyor diye düşünüyorum. Burası tekrar tekrar ziyaret ettiğim bir mekan oldu. Dostlarınızla, ailenizle mutlu sofralar kurabileceğiniz, özel bir köşe burası. Aklınızın bir köşesinde mutlaka bulunmalı.

Artıları
  • Lezzetler arasında ayrım yapmak zor. Her tabakta hoş sürprizler bulabilirsiniz.
  • Harikulade atmosferi ve özenli servisi
  • Uygun fiyatları
Eksileri
  • Yok. 🙂
Adres: Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, Ressam Şeref Akdik Sokak, No 10, Kadıköy, İstanbul
Web Sitesi: http://www.aidavinoecucina.com/
Telefon: +90 216 969 04 80

 


The rise of quality food in Moda is really interesting. It’s exciting to see this beautiful neighbourhood to get rid of its barrenness. Aida Vino e Cucina serves its customers in a historical building and it was one of best experiences in last couple of months with members of İstanbul Foodie Club.

There’s a hard working team here. They do their best to please you. Ambiance here is great and tableware will have your attention. Everything’s more enjoyable with these forks, knives, plates, glasses and cups.

We started with five appetizers: Tavuk Ciğer Pate, Patlıcan Parmigiana, Keçi Peyniri Tempura, Suppli and Sebzeli Flan.

Tavuk Ciğer Pate is served with Butter and it was a remarkable taste. We liked Patlıcan Parmigiana. And I loved Keçi Peyniri Tempura.

This business have a great Wine selection. Have some recommendation to taste good things.

Carbonara was strong with Lard. That reminded me how using Pork gives extra dimensions. Birayla Pişmiş Dana Yanağı was so soft. Its sauce was sharp and characteristic. I recommend it. Lasagna was natural and nice.

I think they did well with desserts. You can safely choose Tiramisu, Dondurmalı Çikolata Mousse and Zabayon. A huge plus for moderate usage of sugar.

We had a nice Coffee with Moka Pot as well.

For everything above and two bottles of wine, we paid between 45-91 TL per person and it was great. (March 12th, 2016) Service fee that was normally applicable but it wasn’t included to our addition.

In Moda you are mostly limited to sandwiches and snacks. I think Aida is a good response to that. This is a special spot where you can have happy dinners with your friends and families. This is a place to consider and remember.

Pros
  • It’s hard to make a choice to highlight. You can find nice surprises in every plate.
  • Wonderful ambiance and good service
  • Reasonable prices
Cons
  • None. 🙂
Address: Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, Ressam Şeref Akdik Sokak, No 10, Kadıköy, İstanbul
Website: http://www.aidavinoecucina.com/
Phone: +90 216 969 04 80

 

Aida - Vino E Cucina Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

İlgili Yazılar