Moda‘nın bu pek özel mekanlarından birini yazmakta neden bu kadar geciktik bilmem ama borçlu kalacağımıza faiziyle ödeyelim, değil mi? 700 Gram bizim en sevdiğimiz kahvaltı noktalarından biri. Ve bir şey yazmasak bile verdiği harikulade görüntüyle sizi kendisine çekebilir. Yine de notlarımıza bir göz atın deriz.

Son ziyaretimizde kabul ediyorum ki biraz açgözlülük ettik. (Tamam, kabul. “Zaten ne zaman etmiyorsun ki?” diye sorabilirsiniz.) Üç sipariş verdik: Mini Kahvaltı Tabağı, Rokfor-Hardal Tohumlu Omlet ve Madame Croque.

Söze en beğendiğimizle başlayalım: Omlet. Rokfor Yumurtaya öyle zarifçe yedirilmişti ki aromasını doya doya aldık ama keskinliği dozundaydı. Harikulade bir denge yakalamışlar. Tadın. Nokta.

Madame Croque’ta daha siparişimizi verirken “Yumurtasını poşe mi, çırpılmış mı istersiniz” diye soracak ilgiyi ve özeni görmek ne hoştu. Yine pek keyifli bir tabak geldi önümüze. İçindeki domuz eti, kokusunu sevmeyenin dahi benimseyebileceği ağırlıkta, rolünü doğru düzgün oynuyordu.

Mini Kahvaltı Tabağı da Peynir dilimleri, Otlu Tereyağı ve Zeytinleriyle bizi mutlu etti. Bu tabakta kullanılan her şeyin kalburüstü kalitede olduğunu söyleyebilirim.

Instagram hesabımızı da takip edin, e mi?

Mekanda servis edilen bütün Ekmeklerin kendi üretimleri olduğunu da sağır sultan duydu zaten. Alın size ziyaret etmek için bir neden daha.

Peki tıka basa doyduğumuz bu sofrada ne kadar ödedik? Bahşiş dahil kişi başı 40 TL. (23 Temmuz 2016) Bu düzeydeki kahvaltı fiyatlarından evet, daha önce şikayet ettik. Bunu da ucuz bulmuyoruz. Ama porsiyonların genişliği, ürünlerin kalitesi ve her tabakta fark yaratılmış olduğunu göz önüne alınca 700 Gram’ın yüksek fiyatını makul kılan bir menü sunduğunu düşünüyorum.

Başka şey söylemeye gerek var mı? Yok elbette. Sizden sonraki müşterinin yiyeceği ekmekler gözlerinizin önünde güzelce pişerken kendinizi bu şirin ekibin ellerine teslim edin ve özenle hazırlanmış kahvaltınızın tadını çıkarın.

Artıları
  • Mütevazı, sade ama kaliteli kahvaltı
  • Kaliteli ürünler kullanmaları
  • Kendi ekmeklerini pişirmeleri
  • Yüzünüzü gülümseten servis
Eksileri
  • İçeride fırın yandığı için yaz aylarında çok sıcak oluyor. Bu sorun daha iyi bir klimayla aşılabilir. Kış aylarında zaten dert olmaz.
Adres: Ruşen Ağa Sokak 3/C Kadıköy, İstanbul
Web Sitesi: 700 Gram Facebook Sayfası
Telefon: +90 216 336 23 66

700gr Bakery and Cafe Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

İlgili Yazılar